ÖZEL ÜRETİM LASTİK İŞARETLERİ

Pirelli, otomobil ile lastik arasında MÜKEMMEL UYUM yaratmak için en iyi otomobil üreticileriyle işbirliği içinde çalışıyor. Bu işbirliği, özel teknolojiler, süreçler ve materyallerle gerçekleştiriliyor. Projenin ilk aşamalarından itibaren tasarlanan bu unsurları bir araya getiren Pirelli, her türlü otomobil için özel üretim işaretli lastikler geliştirebiliyor.

mükemmel lastiğinizi bulun

Otomobil markası olarak arama veyaotomobil ölçüsüne göre arama
01
Marka seçin
02
Model seçin
03
Yıl seçin
04
Sürüm seçin
05
Size özel sonucu seçin
otomobi̇l/teknoloji̇ ve i̇novasyon/kişiselleştirilmiş markalı lastikler
FAYDALARI

NEDEN ÖZEL ÜRETİM LASTİKLER

Why custom-made tyres
Why custom-made tyres
Why custom-made tyres
01

TÜKETİCİLER: FARKLI TÜR SÜRÜCÜLER

Otomobil üreticileri, sürücülerin ihtiyaçlarına yanıt verecek yeni modeller geliştirmeye alışkındır. Benzer biçimde, lastiklerin de sürücülerin ihtiyaçlarına cevap vermek için her otomobilin belirgin özelliklerine göre adapte edilmesi ve her koşulda en iyi performansı sağlaması gereklidir.
02

YÜK DAĞILIMI

Otomobiller farklıdır. Değişik ağırlıklara ve özel konfigürasyonlara sahiptirler. Örneğin, farklı motor konumları (ön, arka veya orta) ağırlık dağılımını ve dolayısıyla lastiğin yol ve otomobil dinamikleri üzerindeki etkisini değiştirir ve lastik sırtının özel bir şekilde optimize edilmesini gerektirir.
03

ELEKTRONİK SİSTEMLERLE UYUM

ABS, EPC ve TPMS gibi kontrol sistemleri için orijinal lastik özellikleri esas alınır. Gerçekten de sadece işaretli lastikler, otomobil üreticisinin koşullarına uyumu garanti edebilir ve böylece elektronik sistemlerin arızalanmasıyla ilgili olası risklerden kaçınılır.

İŞARETLİ LASTİKLERİ OKUMA

İŞARETLİ LASTİKLER NASIL OKUNUR?

How to read a marked tyre
How to read a marked tyre

+

How to read a marked tyre

+

How to read a marked tyre

+

How to read a marked tyre

+

How to read a marked tyre

+

HOMOLOGASYON

GELİŞTİRME SÜRECİ

DEVELOPMENT PROCESS
01

ORTAK TASARIM 2 - 3 AY

Her otomobil modelinin dinamik kişiliğine uygun lastikler geliştirmek için en iyi otomobil üreticileriyle sinerji yaratan işbirliği. Amaç, konfor ve kullanım ya da sadece genel denge ve performans açısından en iyisini sunmaktır.
02

PROTOTİP GELİŞTİRME 2 - 3 YIL

Gelişmiş tasarım faaliyetleriyle benzersiz işçilik kabiliyetleri arasında mükemmel bir etkileşime sahip temel lastiğin oluşturulması. Çeşitli testlerle geliştirme: hem kuru hem ıslak koşullarda yönetim, kızaklama davranışı, kış performansı, dönme direnci, bütünlük ve yüksek hız.
03

LASTİĞİN SANAYİLEŞTİRİLMESİ 2 - 6 AY

Ürün kalitesinin en yüksek standartlarda test edilmesini sağlamak amacıyla özel teknolojiler, süreçler ve malzemeler yüksek performanslı lastik üretiminde öne çıkar.

İŞARETLER

ORİJİNAL EKİPMAN İŞARETLERİ

1980'li yıllarda Porsche ile birlikte tanıtılan Orijinal Ekipman işaretli lastikler, bugün artık tüm otomobil üreticileri tarafından müşterilerine otomobilleri için doğru lastiği bulma konusunda yardımcı olmak amacıyla talep ediliyor.

A
ALFA ROMEO
AR
ARR
ALPINA
ALP
ASTON MARTIN
A6A
A7A
AM4
AM8
AM9
AMP
AMS
AMV
A8A
AUDI
AO
AO1
AOE
RO1
RO2
B
BENTLEY
B
B1
BC
BL
BMW
*
D
DALLARA
ME2
F
FERRARI
F
F01
F02
F03
H
HYUNDAI
HN
GOE
J
JAGUAR
J
JRS
L
LAMBORGHINI
L
L1
LAND ROVER
LR
LR1
LR2
LR3
LR4
LR5
LOTUS
LS
M
MASERATI
MGT
MCLAREN
MC
MC1
MC2
MC-C
MERCEDES
MO
MO1
MOE
MO-S
MO-V
MINI
*
N
NIO
I
P
PAGANI
HP
PORSCHE
N0
N1
N2
N3
N4
N5
NA0
NA1
NF0
T
TESLA
T0
V
VOLVO
VOL