INDYWIDUALNE OZNACZENIE OPON

Pirelli współpracuje z najlepszymi producentami samochodów, aby stworzyć PERFECT FIT pomiędzy samochodem a oponą. Współpraca ta jest osiągana poprzez dedykowane technologie, procesy i materiały. Łącząc te elementy, Pirelli jest w stanie opracować znakowane opony, dostosowane do każdego rodzaju pojazdu.

Dopasuj do swojego samochodu

Szukaj według marki samochodu lub wybierzwyszukiwanie według rozmiaru opon
01
Wybierz markę samochodu
02
Wybierz model
03
Wybierz rocznik
04
Wybierz wersję
05
Wybierz wynik dostosowany do Ciebie
Samochod/Technologia i Wiedza/Opony z Oznaczeniem Indywidualnym
KORZYŚCI

DLACZEGO OPONY HOMOLOGOWANE

DLACZEGO OPONY HOMOLOGOWANE
Why custom-made tyres
DLACZEGO OPONY HOMOLOGOWANE
01

RÓŻNE RODZAJE KONFIGURACJI

Producenci samochodów są przyzwyczajeni do opracowywania nowych modeli w odpowiedzi na potrzeby kierowców. W ten sam sposób opony muszą być dostosowane do specyficznych cech każdego samochodu, aby odpowiedzieć na potrzeby kierowców i uzyskać najlepsze osiągi w każdych warunkach.
02

ROZKŁAD MASY

Każdy samochód jest inny. Mają różne masy i specyficzne konfiguracje. Różne pozycje silnika zmieniają rozkład masy, a w konsekwencji wpływ opony na drogę i dynamikę samochodu, co wymaga dedykowanej optymalizacji bieżnika.
03

SYSTEMY I ELEKTRONIKA

Systemy kontroli, takie jak ABS, EPC i TPMS, opierają się na charakterystyce opon stanowiących oryginalne wyposażenie. Homologowane opony mogą zagwarantować zgodność z wymaganiami producenta samochodu, unikając ewentualnego ryzyka związanego z nieprawidłowym działaniem systemów elektronicznych. Co więcej, tylko opona o wysokiej dokładności wymiarów może zagwarantować doskonałe funkcjonowanie wszystkich komponentów w najnowszej generacji pojazdów (napęd na wszystkie koła, systemy hybrydowe, systemy wspomagające prowadzenie).

ODCZYTYWANIE OZNACZEŃ

JAK CZYTAĆ OZNACZENIE OPON

JAK CZYTAĆ OZNACZENIE OPON
JAK CZYTAĆ OZNACZENIE OPON

+

JAK CZYTAĆ OZNACZENIE OPON

+

JAK CZYTAĆ OZNACZENIE OPON

+

JAK CZYTAĆ OZNACZENIE OPON

+

JAK CZYTAĆ OZNACZENIE OPON

+

HOMOLOGACJA

PROCES ROZWOJU

PROCES ROZWOJU
01

WSPÓŁPROJEKTOWANIE 2 - 3 MIESIĄCE

Ścisła współpraca z najlepszymi producentami samochodów dla dopasowania się do dynamicznej osobowości każdego modelu. Celem tego etapu jest zapewnienie jak najlepszej wydajności i komfortu prowadzenia.

02

ROZWÓJ PROTOTYPU 2 - 3 LATA

Stworzenie opony bazowej dzięki doskonałej interakcji między zaawansowanymi działaniami projektowymi a wyjątkowymi możliwościami produkcyjnymi. Rozwój poprzez szereg testów: prowadzenie na suchej i mokrej nawierzchni, zachowanie w warunkach aquaplaningu, osiągi w zimie, opór toczenia, integralność i wysoka prędkość.

03

INDUSTRIALIZACJA OPONY 2 - 6 MIESIĘCY

Aby zapewnić wysoki standard testowy jakości produktu, wykorzystuje się technologie, procesy i materiały wykorzystywane przy produkcji wiodących opon o wysokich osiągach.

OZNACZENIE

OZNAKOWANIE ORYGINALNEGO WYPOSAŻENIA

Opony z oznaczeniem Original Equipment, początkowo opracowane w synergii z Porsche w latach 80-tych, są obecnie wymagane przez wszystkich czołowych producentów samochodów, aby zapewnić idealne opony dla każdego klienta

A
ALFA ROMEO
AR
ARR
ALPINA
ALP
ASTON MARTIN
A6A
A7A
AM4
AM8
AM9
AMP
AMS
AMV
A8A
AUDI
AO
AO1
AOE
RO1
RO2
B
BENTLEY
B
B1
BC
BL
BMW
*
D
DALLARA
ME2
F
FERRARI
F
F01
F02
F03
H
HYUNDAI
HN
GOE
J
JAGUAR
J
JRS
L
LAMBORGHINI
L
L1
LAND ROVER
LR
LR1
LR2
LR3
LR4
LR5
LOTUS
LS
M
MASERATI
MGT
MCLAREN
MC
MC1
MC2
MC-C
MERCEDES
MO
MO1
MOE
MO-S
MO-V
MINI
*
N
NIO
I
P
PAGANI
HP
PORSCHE
N0
N1
N2
N3
N4
N5
NA0
NA1
NF0
T
TESLA
T0
V
VOLVO
VOL