0%
ŁADOWANIE
Start
TERAZ
Większy zasięg baterii
Ciesz się długą i spokojną jazdą oraz zwiększonym zasięgiem baterii, wybierając opony ELECT™, zaprojektowane tak, aby rozpraszać mniej energii dzięki niskim oporom toczenia, co umożliwia zwiększenie zasięgu baterii nawet o 10%1. Rozpocznij swoją podróż z ELECT™ już teraz.
Wygoda
Opony ELECT™ - mniejsze zużycie baterii oznacza mniejszą potrzebę ładowania, a więc mniejsze zapotrzebowanie na energię. Jest to wygodne zarówno dla kierowcy, jak i dla środowiska.
Bezpieczna jazda
Kontroluj swoją moc. Opony ELECT™ zostały specjalnie zaprojektowane z myślą o zwiększonej przyczepności, aby poradzić sobie z wysokim momentem obrotowym. Posiadają też wzmocnioną konstrukcję uwzględniającą większą masę pojazdów elektrycznych. Zapewniają zoptymalizowane osiągi i bezpieczeństwo zarówno podczas przyspieszania, jak i hamowania.
Elect™
Powierzchnia styku opon ELECT™ została zoptymalizowana pod kątem cech pojazdów elektrycznych. Zaprojektowane dla zwiększenia bezpieczeństwa dzięki zwiększeniu kontaktu z asfaltem o +3,5% i lepszemu rozkładowi nacisku2.
standard
elect™
ODKRYJ WIĘCEJ
Najwyższy komfort akustyczny
Niech cisza będzie Twoim towarzyszem podróży. Pojazdy elektryczne są bardziej ciche niż tradycyjne pojazdy z silnikami spalinowymi, dlatego szum opon jest bardziej odczuwalny. Opony ELECT™ zostały specjalnie zaprojektowane, aby zmniejszyć odczuwalny poziom szumów w kabinie nawet o 20%3, abyś mógł cieszyć się bardziej komfortową jazdą. Poczuj korzyści płynące z jazdy na napędzie elektrycznym, zaczynając od spokojnej podróży.
Wytrzymała opona
Pojazdy elektryczne mogą generować silniejsze przeciążenia związane ze zużyciem opon. Innowacyjny proces Pirelli ma na celu utrzymanie wydłużonego przebiegu wymaganego dla wysokowydajnych opon EV, przy jednoczesnym zminimalizowaniu odpadów surowcowych w fazie projektowania i testowania
Dlatego kierowcy wybierają opony Pirelli ELECT™.
Odkryj idealne dopasowanie do Twojego pojazdu za pomocą naszego narzędzia internetowego lub porozmawiaj o technologii Pirelli ELECT™ ze swoim zaufanym dealerem opon.
Również 7 z 10 producentów samochodów klasy Premium & Prestige wybiera opony Pirelli dla swoich pojazdów elektrycznych*.
Pirelli współpracuje z wiodącymi producentami samochodów, od marek Premium & Prestige do firm zajmujących się wyłącznie pojazdami elektrycznymi i nowo powstającymi firmami.
Audi
Bmw
Jaguar
Lotus
Lucid
McLaren
Mercedes-Benz
Nio
Polestar
Porsche
Rivian
Rolls-Royce
Tesla
Volvo
WIĘCEJ NA TEN TEMAT
* Producenci samochodów klasy Premium i Prestige, którym Pirelli dostarcza lub już uzyskał homologację techniczną

Świat Elect™

Revolution

Pirelli ELECT™ przygotowany na zimę

Oprócz oryginalnego wyposażenia i produktów letnich, pakiet technologiczny dla samochodów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in jest teraz dostępny w wielu rozmiarach na rynku wtórnym na wszystkie pory roku.
Shift To Electric

Przygotuj się na zmianę na napęd elektryczny

Koncerny samochodowe prezentują mnóstwo nowych modeli samochodów elektrycznych, a wiele rządów wyznaczyło konkretne daty wycofania silników na paliwa kopalne. Ale do uświadomienia sobie korzyści płynących z napędu elektrycznego jest jeszcze długa droga.
Mobility

Pirelli zwiększa swoje zaangażowanie w samochody elektryczne i hybrydowe typu plug-in

Ponad 250 opon Elect™ zatwierdzonych przez głównych producentów samochodów dla pojazdów elektrycznych lub hybrydowych typu plug-in na całym świecie.

Uwagi prawne

1 ~20% redukcja oporu toczenia w porównaniu z oponą bez systemu ELECT™. Porównanie opon PIRELLI SCORPION™ ELECT™ i PIRELLI SCORPION™ w rozmiarze 235/60/R18. Źródło: Wewnętrzne testy Pirelli R&D przeprowadzone w okresie marzec - czerwiec 2022 na Volkswagenie iD4, mierzące zmniejszenie oporów toczenia i równoważny zysk zasięgu baterii. Pomiar został przeprowadzony w warunkach kontrolowanych i przy stałej prędkości (@50km/h) na dystansie 550 km

2 Porównanie pomiędzy oponami Pirelli P ZERO™ ELECT™ a oponami Pirelli P ZERO™ o tym samym rozmiarze. Źródło: testy wewnętrzne

3 Porównanie opon PIRELLI SCORPION™ ELECT™ i PIRELLI SCORPION™ w rozmiarze 255/50R20. Źródło: Wewnętrzne testy Pirelli R&D przeprowadzone w listopadzie 2022 roku na Audi e-Tron. Hałas w kabinie został zmierzony przy różnych prędkościach - 40-60-80-110 Km/h - i na różnych rodzajach nawierzchni (gładki / szorstki asfalt). We wszystkich ośmiu kombinacjach (prędkość/asfalt) opony ELECT™ powodowały mniejszy odczuwalny hałas wewnętrzny, średnio o około -0,6DB i do -0,8DB