FAQs

Masz pytanie? Sprawdź poniższe odpowiedzi.
Dopasuj do swojego samochodu
Dealerzy opon w pobliżu
Wykonaj kilka prostych kroków, aby odnaleźć odpowiednie opony dla swojego samochodu
Wybierz jedną z poniższych opcji, aby kontynuować.

FAQs

Aby sprawdzić przed zakupem, czy opona Pirelli wykorzystuje technologię Run Flat, odwiedź stronę Pirelli.pl i wyszukując konkretny produkt. Po zakupie opony będziesz mógł znaleźć oznaczenie Run Flat na zewnętrznej/wewnętrznej stronie barku opony.
Numer DOT to wymagany prawnie kod składający się z 7 do 13 znaków, zwykle znajdujący się na ścianie bocznej, w miejscu styku opony z obręczą. Jego pierwsze litery to DOT, co oznacza 'Department of Transportation' i wskazuje, że agencja rządowa zatwierdziła oponę. Ostatnie cztery cyfry DOT są często najbardziej przydatne dla właścicieli samochodów, ponieważ wskazują one wiek opony. Pierwsze dwie cyfry ostatnich czterech cyfr wskazują tydzień produkcji opony, a dwie ostatnie wskazują rok. Na przykład opona z DOT 1119 została wyprodukowana w jedenastym tygodniu 2019 roku. To ważna informacja, ponieważ wydajność i bezpieczeństwo opony maleją wraz z wiekiem, nawet jeśli opona nie jest używana, ze względu na rozkład chemiczny. Inne informacje zawarte w numerze DOT to miejsce produkcji, rozmiar i rodzaj opony.
Oznaczenie M+S z symbolem góry z płatkami śniegu na ścianie bocznej identyfikuje opony zimowe. Właściwie samo oznaczenie M+S wystarcza do zidentyfikowania opony zimowej, ale przemysł oponiarski przyjął również oznaczenie płatka śniegu, aby odróżnić produkty prawdziwie zimowe od produktów All-season, które noszą tylko oznaczenie M+S.
Ciśnienie powietrza w oponach należy sprawdzać co najmniej raz w miesiącu, korzystając z dokładnego manometru do ciśnienia w oponach. Pamiętaj, że kontrolę ciśnienia należy przeprowadzać, gdy opony są zimne, czyli gdy pojazd był nieruchomy przez co najmniej trzy godziny.
Zalecamy, abyś zawsze utrzymywał ciśnienie w oponach zgodnie z informacją umieszczoną wewnątrz drzwi samochodu od strony kierowcy. Jeśli nie znajdziesz żadnych oznaczeń z informacją o ciśnieniu w oponach, zajrzyj do instrukcji obsługi pojazdu.
Tak jak w przypadku wszystkich opon, aby osiągnąć maksymalną wydajność, opony Run Flat wymagają regularnej kontroli wewnętrznego ciśnienia. Aby dowiedzieć się, jaki jest maksymalny dopuszczalny limit ciśnienia dla Twoich opon, zawsze zaleca się przestrzeganie wskazówek zawartych w podręczniku pojazdu.
Tak, opony Pirelli objęte są gwarancją przez pierwszy rok od daty zakupu. Szczegóły można znaleźć tutaj.
Wyślij wiadomość korzystając z formularza kontaktowego..
Każdy dealer ustala cenę opon niezależnie od Pirelli. Prosimy o sprawdzenie oferty u autoryzowanych dealerów Pirelli.
Historia Pirelli sięga 1872 roku, kiedy Giovanni Battista Pirelli założył w Mediolanie spółkę 'GB Pirelli & C.', zajmującą się produkcją artykułów gumowych. Obecnie Pirelli posiada 19 zakładów produkcyjnych w 12 krajach i około 15 900 punktów sprzedaży w 160 krajach. Poza Włochami, zakłady produkcyjne znajdują się w różnych miejscach na całym świecie, w tym w Wielkiej Brytanii, Meksyku, Brazylii, Wenezueli i Stanach Zjednoczonych.
Sieć Pirelli Performance Centres łączy w sobie najnowocześniejszą wiedzę w zakresie rekomendacji, montażu i dostosowywania opon high performance, z pierwszorzędna obsługą klienta. Utrzymujemy najwyższe standardy poprzez 130-punktową kontrolę techniczną, którą każde centrum przeprowadza dwa razy w roku, przy coraz bardziej wymagających kryteriach związanych z nieustającym rozwojem branży.
Pomysł na wielką literę rozciągniętą poziomo, pokrywającą inne postacie istniejące, które istniały w Nowym Jorku w 1908 roku. Był w impulsywnym ruchu, ze względu na przedstawiciela Pirelli, który był akurat na miejscu. Przeczytaj pełną historię tutaj.