MOTOR SPORLARI Lasti̇k KATALOĞU

PİST GÜNÜ

PİSTİN
KEYFİNİ ÇIKARIN

Sadece motor sporlarında bir dünya lideri ve en prestijli otomobil ve süper otomobil markalarının tercih edilen tedarikçisi, bugüne dek tasarlanmış en iyi yol ve pist lastiklerini yaratmak için yarış alanındaki 110 yıllık deneyiminden yararlanabilir.

PİST

YARIŞ İÇİN
EN İYİ PERFORMANS

İster fabrika ekipleri ile en ileri düzeyde, ister kendi yerel pistlerinde kulüp sürücüleri ile rekabet etmek olsun, Pirelli dünyanın her yanındaki yarış pistlerinde bulunuyor. Pirelli, son yıllarda daha çok spor ve GT kategorilerindeki faaliyetleriyle öne çıkarken bu alanlarda pek çok farklı şampiyonluk kazanmanın yanı sıra P Zero™ yarış lastikleri ve P Zero™ yol lastikleri arasında doğrudan teknoloji transferi de gerçekleştiriyor.

RALLİ

HER İKLİME UYGUN
UZMAN LASTİKLER

Ralliler bir lastik üreticisi için muazzam bir mücadeledir zira lastikler çok çeşitli iklim koşullarında ve her türlü zeminde test edilir. Dünya Ralli Şampiyonasında (WRC) kazanılan deneyim ve asfalt, çakıl, kar ve buza göre ralli lastikleri üretme konusunda sağlanan teknik gelişmeler, Pirelli'nin dünya çapında katıldığı ulusal ve uluslararası şampiyonalara aktarılıyor. Pirelli, 2017 yılında FIA Avrupa Ralli Şampiyonasında yer almaya ve aynı zamanda FIA ERC Gençler Şampiyonasının tek lastik tedarikçisi olmaya devam ediyor.