Zima je pro motoristy nejobtížnějším obdobím roku. S dobře připraveným vozem a při správném chování však nemusí být pro řidiče noční můrou. Svým dílem k tomu mohou přispět i pneumatiky značky Pirelli. Na zasněžených a vymrzlých silnicích se více než kdy jindy ukáže, jak nesmírně důležitým dílem vozu jsou správně zvolené pneumatiky. Kdo zvolí pneumatiky značky Pirelli, může si být jist, že volil dobře. Nabídka této věhlasné značky totiž zahrnuje špičkové pneumatiky v širokém rozpětí typů a rozměrů, které přináší nejlepší kombinaci mezi výkonem, bezpečností a ohleduplností vůči životnímu prostředí.

WINTER SOTTOZERO Serie III. Mezi motoristy jsou již nějakou dobu nejoblíbenější a nejžádanější pneumatiky Winter Sottozero. Proč? Hlavní charakteristika pneumatik je vyjádřena už v jejich názvu – zaručují vysoký výkon na sněhu a samozřejmě i při obtížných zimních podmínkách a teplotě bližící se nule. Jde o pneumatiku se symetrickým dezénem, jenž zaručuje bezpečnou jízdu aniž by však na druhou stranu nějakým způsobem utrpěl vysoký komfort přepravy. Zvýšená hustota a počet lamel pozitivně přispívá k lepšímu ovládání a přilnavosti za mokra i sucha. Řidiči si tak užívají radost z jízdy s vysokým standardem bezpečnosti v podzimním či zimním období. Pneumatiky Winter Sottozero jsou určeny především pro sportovní automobily a limuzíny. Kvalitu pneumatiky potvrdily i četné srovnávací testy různých odborných motoristických časopisů. Je dostupná v rychlostních indexech W (až 270 km/h), V, H.

WINTER SNOWCONTROL Serie III. Novinka minulého roku, která vyniká důrazem na bezpečnost pří jízdě v zimním období, které nemusí představovat pouze led a sníh. Pneumatika Pirelli Winter Snowcontrol Serie III je určena všem automobilům středního a nižšího objemu. Směrový dezén běhounu, široké obvodové drážky a optimalizované uspořádání lamel zajišťují vynikající bezpečnost v případě aquaplaningu a zvýšení trakce. Sníh na povrchu vozovky je odváděn díky patentovanému řešení mikrozářezů. Výraznou účinnost zvyšují podélné a příčné žlábky spolu s centrálními bloky dezénu, které se sbíhají směrem ke středu běhounu.. Kvalitní jízdu pneumatiky zaručují v širokém teplotním rozsahu od –40 do +10 stupňů Celsia. Překvapivá je na těchto zimních pneumatikách rovněž tichost jízdy, která je srovnatelná s tichostí letních gum a vysoký počet ujetých kilometrů. Pneumatika Snowcontrol Serie III a její předchůdkyně s označením Snowcontrol Serie II plně splňují všechny nové požadavky v oblasti bezpečnosti, od mírných až po extrémní podmínky městských a horských silnic.

SCORPION WINTER. V Pirelli samozřejmě nezapomínají ani na další kategorie vozů, včetně oblíbených terénních vozidel. V tomto směru si o pozornost říká především pneumatika Scorpion Winter, která byla představena v roce 2012 a navazuje na úspěšnou pneumatiku Ice&Snow. Pneumatika Scorpion Winter byla speciálně zkonstruována pro jízdu v chladných podmínkách, kdy se teploty pomalu přibližují nule či pro zajistění plné mobility na sněhu a na zledovatělých površích. Směrový dezén příspívá k lepšímu vytěsnění vody ze styčné plochy pneumatiky a vozovky a eliminuje riziko vzniku akvaplaninku. Široké bočnice a upořádání bloků dezénů se projevuje v lepší ovladatelnosti a kratší brzdné dráze. Tyto vysoce spolehlivé pneumatiky, Scorpion Winter a Scorpion Ice&Snow jsou zárukou, že robustní miláček s pohonem všech kol nezůstane stát ani v náročnějším a pro ostatní auta v méně přístupném terénu. Nový přírustek dor produktové rodiny Scorpion byl také ohodnocen na 1. místě při brzdění, trakci a ovladatelnosti na sněhu v testu německé TÜV SÜD.