Od hvězdných fotografií Terence Donovana z roku 1963, až po snímky Steva McCurryho z roku 2013, který zobrazuje lehce oděné krásky. Kalendář, proslulý svou charitativní prací a přínosem, připravuje oslavu svého 50. výročí skrze objektivy módních fotografů Patricka Demarcheliera a Petera Lindbergha.

Dva světoznámí fotografové kombinují na počest padesátiletého výročí Pirelli Cal dva různé styly. Každý pracoval se šesti špičkovými modely různého věku a národnosti, které mají různorodý vliv na historii módy, od čtyřicet let staré Heleny Christenstein až po její kolegyně Alessandru Ambrosio, Karolinu Kurkovou, Alek Wek, Isabeli Fontanu a Mirandu Kerr.

69-letý Francouz Demarchelier, který již předtím fotil Pirelli kalendář v roce 2005 a 2008, se rozhodl fotografovat modely ve svém ateliéru na Manhattanu a zachytit je v barvě před jedním z jeho charakteristicky drsných pozadí – špinavé látky. 68-letý němec Lindbergh, který předtím fotil Pirelli kalendář v roce 1996 a 2002, fotil svůj set v klubu Catalina Beach na Long Islandu s výhledem na Atlantický oceán.