Bezpečnost, spotřeba a přilnavost za všech zimních podmínek. Společnost Pirelli představila prémiové pneumatiky WINTER SOTTOZERO 3 v Rakousku pro více než 400 prodejců z celé Evropy. Událost, která se konala v březnu v Seefeldu byla spojena i s osobní účastí ambasadora značky Pirelli, Jean Alesiho. Nová zimní pneumatika Sottozero 3 je vysoce výkonná pneumatika schopna podpořit sportovní  vlastnosti středně / vysoce výkonných vozidel  a to také díky společnéhomu vývoji s nejprestižnějšími výrobci automobilů, pro které je určena.

WINTER Sottozero 3 byla testována za nejtěžších zimních podmínek v Itálii, Rakousku, Švédsku, Finsku a na Novém Zélandu. Je vybavena 3D lamelami a širší kontaktní plochou pro lepší přilnavost na sněhu. Design nového WINTER SOTTOZERO 3 byl optimalizován pro zajištění vyššího kilometrového nájezdu díky rovnoměrnému rozložení tlaku styčené plochy. Oblejší rameno pneumatiky a větší drážky napomáhají k dosažení rychlejšího vypuzení vody při styku s vozovkou.

Navíc vyvinuly laboratoře Pirelli inovativní směs s funkčními polymery, která zlepšuje výkonnostní charakteristiky SOTTOZERO 3, např. ovladatelnost i na mokrém nebo zledovatělém povrchu s optimálními jízdními vlastnostmi. Pro zimu 2013-2014, bude WINTER Sottozero 3 celosvětově k dispozici ve velikostech ráfků 16 “až 21″ a 11v run-flat verzích.