FORMULE 1 je jediná soutěž svého druhu. Je považována za třetí nejdůležitější sportovní událost za olympiádou a mistrovstvím světa, ale nyní je jasnou jedničkou, pokud jde o četnost, rozsah a rozmanitost zkušeností, které dodává. Během sezóny 2012 sledovalo závody kolem 1,6 miliardy lidí v televizi a 5 milionů se Grand Prix ™zúčastnilo osobně.

Společnost Pirelli byla jedním z nejvýznamnějších sponzorů, těší se velké publicitě s 30.000 sekundami televizního času. Proto publicita značky a digitální mediální pokrytí bude i nadále posilovat prémiovou strategii Pirelli.

Průzkum trhu provedený institutem GFK na konci roku 2012 zdůraznil fakt, že přítomnost Pirelli ve Formuli 1 se podílí na hodnotě celé značky. Studie ukazuje že mínění o Pirelli v očích stoupenců Grand Prix ™ se neustále zlepšuje jak z hlediska značky KPI  tak s celkovým obrazem, ve srovnání s těmi, kteří nesledují FORMULA 1.

Například váha značky se zdvojnásobila mezi příznivci Grand Prix ™, zatímco atributy, jako jsou technologie, inovace, kvalita a tendence k nákupu jsou u závodních fanoušků o 30 až 50% vyšší.