Taliansky výrobca pneumatík bude v rokoch 2011 až 2013 dodávať všetkým tímom formuly 1 šesť typov pneumatík: štyri pre suché počasie, jeden pre dážď a jeden pre vlhké počasie.

Firma Pirelli, ktorá je tohto roku výhradným dodávateľom pneumatík pre šampionát GP3, bude od roku 2011 zásobovať tiež šampionát GP2 a stane sa tak výhradným dodávateľom pneumatík pre najprestížnejšie šampionáty monopostov v celosvetovom motoristickom športe.

Firma sídliaca v Miláne je už prítomná na World Rally Championship, World Superbike Championship, Rolex Sports Car Series v Severnej Amerike, Motocross World Championship a niekoľkých ďalších národných šampionátoch pre automobily i motocykle.

Spoločnosť Pirelli bude po tri roky, v rokoch 2011 až 2013, dodávať pneumatiky pre Svetový šampionát formuly 1. FIA (Fédération Internationale de l’Automobile), tímy formuly 1 zastúpené FOTA (the Formula One Teams Association) a organizačný orgán formuly 1 zastúpený FOM (Formula One Management) si zvolili za svojho výhradného dodávateľa firmu Pirelli, a to na základe konkrétnych návrhov tejto talianskej spoločnosti, že súťažiacim zaručí technickú a prevádzkovú stabilitu.
V súlade so súčasnými predpismi pre formulu 1, stanovenými celosvetovým orgánom riadiacim motoristické športy – FIA, zaručuje nová zmluva, že spoločnosť Pirelli poskytne tímom pre sezónu šesť rôznych typov pneumatík: štyri hladké typy rôzneho zloženia pre suché povrchy, jeden typ pneumatík pre silný dážď a jeden zmiešaný typ pre vlhké podmienky alebo ľahký dážď.
Súčasná ekonomická klíma viedla k realistickému prístupu a k snahe o spoluprácu všetkých tímov, ktorá zaistí spravodlivé rozdelenie výrobných a logistických nákladov.
Návrat firmy Pirelli do formuly 1 je tiež pevne zameraný na budúcnosť, pretože výskum inovačného vývoja nových pneumatík pri plnej spolupráci so všetkými tímami je zásadnou súčasťou tohto vzrušujúceho programu.
Firma Pirelli tiež s hrdosťou oznamuje, že bude po trojročné obdobie rokov 2011 až 2013 zásobovať Svetovú sériu GP2, všeobecne uznávaný predstupeň formuly 1.
Najnovšia účasť spoločnosti Pirelli na najvyšších úrovniach pretekov monopostov je vítaným doplnkom iných aktivít oslavovanej talianskej firmy v oblasti motoristického športu, zahrňujúcich od tohto roku dohodu o dodávke pneumatík pre otváraciu sériu GP3. V jej dôsledku sa firma Pirelli od roku 2011 stane výhradným dodávateľom všetkých najprestížnejších šampionátov na svete.
Spoločnosť Pirelli plánuje vykonanie dôležitých investícií do firemných komunikácií, aby čo najlepšie využila zviditeľnenie a špičkovú technológiu, ktoré idú ruka v ruke so zásobovaním formuly 1, pričom využije zdroje a rozpočet, ktoré už boli na tento účel vyčlenené. Táto komunikačná kampaň pomôže predovšetkým podporiť zvyšujúcu sa dobrú povesť firmy Pirelli na rozvíjajúcich sa trhoch: v latinskej Amerike, na Strednom východe a v Ázii a Tichomorí, čo sú všetko oblasti, ktoré formula 1 často navštevuje.
V dôsledku toho sa formula 1 stane pre značku Pirelli zásadnou vizitkou a pomôže jej obchodnému a priemyselnému rozšíreniu bez toho, aby narušila dlhodobú finančnú stratégiu spoločnosti.
Celosvetové zviditeľnenie, zaistené vysokým záujmom médií o formulu 1, spoločne s dynamickými plánmi využiť účasť spoločnosti Pirelli na činnosti zásadnej pre hlavnú činnosť spoločnosti, predstavuje jedinečnú príležitosť na to, aby značka maximalizovala návratnosť svojich investícií.
Táto nová dohoda o formule 1 je vyvrcholením historickej angažovanosti spoločnosti Pirelli vo svetovom motoristickom športe, ktorá siaha späť až do roku 1907, keď táto talianska firma zvíťazila v grandióznom cestnom preteku Paríž – Peking. Spoločnosť Pirelli je v súčasnosti výhradným dodávateľom niektorých z najdôležitejších svetových automobilových i motocyklových šampionátov, ako sú séria GP3, World Rally Championship, Rolex Sports Car Series v Severnej Amerike, World Superbike Championship a Motocross World Championship. Okrem toho zásobuje firma Pirelli tiež viac než 70 iných národných a medzinárodných šampionátov. Posledné víťazstvo v Grand Prix, na ktorom sa firma Pirelli podieľala, sa odohralo na kanadskej Grand Prix v roku 1991, s Nelsonom Piquetom, ktorý riadil pre firmu Benetton.

Firma Pirelli bude dostupná na tlačovej konferencii, ktorá sa má konať počas víkendu na Veľkej cene Európy vo Valencii, aby poskytla ďalšie podrobnosti o dohode o dodávke pneumatík. Dátum a čas tlačovej konferencie budú zverejnené na www.pirelli.com. Ďalšie informácie, vrátane fotografií a videí, sú k dispozícii na: http://www.pirelli.com/web/media/press_area/default.page.