Stworzone w 2014 roku dzięki doświadczeniu w wyścigach drogowych, zwyciężyły w testach porównawczych organizowanych w tym samym roku przez znany niemiecki magazyn, Sportec ™ M7 RR ponownie uznane za opony numer jeden w swoim segmencie

SPORTECTM M7 RR, opona stworzona z doświadczenia Metzeler w wyścigach szosowych, wygrała test porównawczy opon supersport 2016 organizowany przez niemiecki magazyn Motorrad. Czasopismo testowało opony z rodziny SPORTEC TM porównując je z Pirelli DIABLO ROSSO™ III, Continental Sport Attack 3, Bridgestone Battlax S21, Michelin Pilot Power 3 oraz Dunlop SportSmart2.
Jest to drugie z rzędu zwycięstwo SPORTEC™ M7 RR w testach porównawczych opon supersport przeprowadzonych przez znany niemiecki magazyn. METZELER zwyciężył po raz pierwszy w teście porównawczym w 2014 roku, zaś w 2015 Motorrad nie przeprowadził testu porównawczego. Po trzech latach od debiutu rynkowego, SPORTECTM M7 RR potwierdził się jako niekwestionowany lider w swoim segmencie, co pokazuje, jak technologia zastosowana w projekcie jest nadal trudna do zastosowania przez innych konkurencyjnych producentów opon.
Test porównawczy opon został opublikowany w numerze 12/2016 Motorrad, który jest obecnie w kioskach, przeprowadzono stosując następujące rozmiary opon w motocyklu testowym Yamaha YZE-R1 model ABS: 120/70 ZR 17 na przód i 190/55 ZR 17 na tył.
Wszystkich sześć modeli opon zostało porównane w trzech sesjach testowych: na drodze, w teście na mokrej nawierzchni oraz na drogach regionalnych by zasymulować codzienne użytkowanie. W każdym teście można było otrzymać maksymalną notę 100 punktów, w sumie 300 punktów do zdobycia i wygrania testu porównawczego.
Poniżej ostateczna klasyfikacja i wyniki:
1) METZELER SPORTEC™ M7 RR 273/300 punktów
2) PIRELLI DIABLO ROSSO™ III 271/300 punktów
2) CONTINENTAL Sport Attack 3 271/300 punktów
4) BRIDGESTONE Battlax S21 269/300 punktów
5) MICHELIN Pilot Power 3 257/300 punktów
6) DUNLOP Sportsmart2 251/300 punktów

METZELER SPORTEC™ M7 RR znalazły się na imponującej pierwszej pozycji w teście na drogach publicznych, jak również zdobyły miejsce na podium teście na mokrej nawierzchni oraz na torze, zdobywając imponujące trzecie najlepsze okrążenie za dedykowanym produktem Pirelli DIABLO ROSSO ™ III oraz Bridgestone Battlax S21. W ocenie ogólnej dokonanej przez ekipy testującą Motorrad przyznano Metzeler Sportec ™ M7 RR tytuł absolutnego zwycięzcy testu porównawczego, gdyż w sumie okazała się najbardziej wyważoną oponą zapewniającą najlepsze ogólne osiągi.
Test porównawczy odbył się we Francji na Circuit Automobile de Karland w Mireval, należącym do Grupy Goodyear-Dunlop oraz na drodze do testów drogowych wokół toru.