Pirelli, yenilikçi kış lastiği grubunu tanıtıyor: yüksek performans, maksimum güvenlik ve yol tutuş becerisinin optimum kombinasyonu.

Pirelli kış lastikleri, her türlü hava koşullarında sürüş tarzını geliştirme ve kesin kontrol sağlama olanağı tanıyan ileri düzey çözümlerin elde edilmesinin amaçlandığı, yıllarca süren araştırmalar ve testler sırasında elde edilen deneyimlerin bir sonucudur.

Bu ürün grubunda, şehir araçları, spor arabaları, sedanlar ve 4x4 SUV’lar olmak üzere çeşitli araç tiplerine yönelik özel modeller yer almaktadır. Yüksek seviyede sürüş konforu ve aracı tamamen kontrol edebilme olanağı sağlarken, aynı zamanda bütün araçların performanslarının arttırılması için tasarlanmıştır.

Pirelli lastikleri, mükemmel araç kontrolü, kısa fren mesafeleri, yüksek aşınma direnci ve düşük yakıt tüketimiyle, kuru, ıslak, buz ya da kar üzerinde olmak üzere bütün yol koşullarında yüksek performansın getirdiği keyiften vazgeçmek zorunda kalmaksızın, araçlarını tamamen güven içerisinde kullanmak isteyen sürücüler için en iyi seçimdir.

En son nesil lastik sırtı desenleri kullanılarak tasarlanan ve üretilen Pirelli kış lastikleri, teknoloji ve yenilikçiliğin mükemmel bir uyumudur. Lastik sırtı desenlerinde kullanılan çok yüksek seviyelerdeki silika sayesinde, daima yüksek performans ve optimum sürüş kontrolü sağlanırken, aynı zamanda kış mevsiminde görülebilecek tipik soğuk yol koşullarıyla duraksamaksızın başa çıkılabilecektir.

Kış lastiklerinin sırt tasarımlarında, uzun şeritler ve geniş oluklar göze çarpmaktadır. Söz konusu uzun şeritler karı içerisinde tutarak aracın yola güçlü bir şekilde tutunmasını sağlarken, geniş oluklar ıslak yol yüzeylerinde drenajı geliştirerek aracın kayması tehlikesini azaltır ve en zorlu hava koşullarında bile en yüksek güvenlik standartlarının elde edilmesini sağlar.

Kontrol, en başından beri Pirelli’nin DNA’sının bir parçası olmuştur. Pirelli lastikleri, mühendislerimizin yenilikçiliğe olan tutkusu ve Formula 1 yarışlarındaki eşsiz deneyimlerimiz sayesinde, yol tutuş kalitesinde gerçek bir fark yaratır.

Pirelli, teknolojik araştırmalarıyla kontrolün sınırlarını aşmamızı sağlamıştır; güç, sadece doğru bir şekilde kontrol edilebiliyorsa keyiflidir.
Sürüş güvenliği ve konforunun yeni bir yolunu keşfedin.

Kışın nasıl kontrolü elinizde tutarsınız?

#THEPERFECTFIT ESPECIALLY IN THE WINTER

Kışın doğru lastikleri seçin. Kış lastiklerinin faydalarını keşfedin, kış mevsimi boyunca aracınız için #theperfectfit.​

KAR ÜZERİNDE KONTROLÜ ELİNİZDE TUTMAYA DEVAM EDİN

Bu bölümde, kış lastiklerinden en yüksek performans ve güvenliğin sağlanması için, Pirelli teknisyenleri tarafından verilen bazı tavsiyeler yer almaktadır.

SOĞUK HAVALAR İÇİN HAZIRLANIN

Kış lastiği mevsimi başladı. Sonbahara hazırlanmak için, doğru lastikle işe başlayın.

PIRELLI TEKNOLOJİSİNİN FAYDALARI

Sıcaklık 7°C’nin altına düştüğünde, mükemmel koşullardaki kış lastiklerinin takılması, aracın güvenlik ve optimum kontrolünü garanti edecektir.

KIŞ TEST

Pirelli lastikleri en iyi otmobil dergileri tarafından test ediliyor