• DROGOWE
  • Supersport
PIEKIELNIE
SZYBKA

 
  1. Świetna przyczepność podczas hamowania, silne przyspieszenia nawet w głębokim pochyleniu i wysoka trakcja na wyjściu z zakrętu
  2. Błyskawiczna i przewidywalna reakcja na ruchy kierownicą
  3. Struktury i geometria opracowane na torach WSBK
  4. Wielomieszankowy bieżnik, zarówno przedniej, jak i tylnej opony
  5. Najlepsze osiągi - tak na suchej, jak i na mokrej drodze
to znak towarowy Pirelli Tyre S.p.A.
 

Wypróbuj korzystając z DIABLO™ SUPER BIKER APP.

Pobierz aplikację
:

Szczegóły

+
ROZWIĄZANIE

Struktury "szyte na miarę”:
3-żyłowy splot stalowy LYOCELL™ opracowany na WSBK (do opon 190/55 ZR 17 i większych) lub sztywne włókna sztucznego jedwabiu w oponach przednich i tylnych (rozm. do 190/50 ZR 17).

EFEKT

Optymalna geometria strefy styku przy każdym obciążeniu i kącie pochylenia, perfekcyjna reakcja na ruch kierownicą i otwarcie przepustnicy

+
ROZWIĄZANIE

Większa przestrzeń dla mieszanki gumowej, dzięki ograniczeniu objętości zajmowanej przez włókna

EFEKT

Mniejszy hałas na chropowatej nawierzchni

+
ROZWIĄZANIE

Odcisk obszaru średniego pochylenia w większym stopniu wypełniony gumą

EFEKT

Większa powierzchnia styku i lepsze rozłożenie nacisku, zwiększające przyczepność w zakręcie

+
ROZWIĄZANIE

Nowy profil przedniej opony ze zmniejszonym zaokrągleniem barków

EFEKT

Szersza powierzchnia styku w pełnym pochyleniu

Ułatwienie reakcji układu kierowniczego na ruchy motocyklisty, pełna kontrola i gładkie, intuicyjne prowadzenie

+
ROZWIĄZANIE

Mieszanki gumowe rozłożone w układzie "Cap&Base"

EFEKT

Szybkie rozgrzewanie się i optymalne rozprowadzanie ciepła

+
ROZWIĄZANIE

Bieżnik FLASH™ z lamelami w kształcie błyskawic

EFEKT

Niezrównana stabilność na mokrej nawierzchni, dzięki odprowadzaniu coraz większej ilości wody wraz z pogarszaniem się warunków

+
ROZWIĄZANIE

W pełni krzemionkowe mieszanki gumowe opony przedniej i tylnej

EFEKT

Pewne "trzymanie się" zarówno mokrego, jak i suchego asfaltu, dzięki przyczepności chemicznej

Świetne osiągi drogowe, niezależnie od pogody


PORADA TECHNICZNA

DOPASOWANA SPECYFIKACJA
STRUKTURY
ZARYS
MIESZANKI
WZORY BIEŻNIKA
KORZYŚCI I OSIĄGI

 

Motocykle o dużej pojemności silnika(> 999 cm3) często mają moce przekraczające 200 KM, a nawet 215 KM (kilka maszyn Superbike i Hypernaked). Musimy jednak pamiętać także o motocyklach z segmentu tzw. sportowych crossoverów, o mocach rzędu 160 KM, masie 240 kg i wysokości ponad 140 cm, czy też o 600-centymetrowych motocyklach Supersport i Naked, które mając podobną masę co odpowiedniki o wyższej pojemności, mają jednak znacznie niższą moc. DIABLO ROSSO ™ IV to opona segmentu Supersport, która została zaprojektowana tak, by poprawiać osiągi motocykli wszystkich tych klas. Dlatego firma PIRELLI zdecydowała się na zróżnicowanie właściwości tylnych opon w zależności od ich rozmiaru, a więc tym samym typu motocykla. Celem jest jak najlepsze sprostanie wymaganiom każdego kierowcy.

 

Opony przednie
Wysoka, ale zróżnicowana wzdłuż przekroju sztywność kordu ze sztucznego jedwabiu w DIABLO ROSSO™ IV została osiągnięta przez zwiększenie przekroju bardziej skręconych włókien, pozwalające na zmniejszenie ich liczby. Dzięki temu sztywność różni się w zależności od kąta pochylenia, a opona dynamicznie reaguje na potrzeby motocyklisty, zapewniając niesamowite prowadzenie i wyczucie drogi.
Opony tylne 190/50 ZR 17 i mniejsze
W konstrukcji tylnych opon DIABLO ROSSO™ IV w rozmiarach do 190/50 ZR 17 wykorzystano strukturę z dwużyłowego sztucznego jedwabiu. Sztywność wzrosła o 30%, dzięki czemu możliwe było ograniczenie ilości włókien i przeznaczenie większej przestrzeni na mieszankę gumową zapewniającą osiągi. Dodatkowe korzyści to przyczepność i równomierność ścierania.
Opony tylne 190/55 ZR 17 i większe
Inżynierowie Pirelli opracowali wzorowaną na oponach wyścigowych World Superbike Championship strukturę, wykorzystującą potrójne włókna Lyocell. Efektem jest zmniejszenie deformacji w porównaniu do typowych opon drogowych, przekładające się na świetną trakcję podczas gwałtownych przyspieszeń, niezależnie od kąta pochylenia.

 

W oponie DIABLO ROSSO™ IV wykorzystano wyścigowe profile, podobne do tych wykorzystywanych w World Superbike Championship. Ostry przekrój o zmiennym promieniu pozwala błyskawicznie przejście z pochylenia do jazdy na wprost i precyzyjne zmiany kierunku. Spłaszczone barki zapewniają większą przyczepność i utrzymanie toru jazdy w zakręcie. Wysokość ściany bocznej została zoptymalizowana tak, by zapewniała wysoką trakcję zarówno podczas przyspieszeń na wprost, jak i na wyjściu z zakrętu. Odpowiednie dopasowanie zarysu przedniej i tylnej opony to gwarancja pełnej kontroli i przewidywalnego zachowania.

 

Dwumieszankowa opona przednia łączy się z oponą tylną z dwiema (małe i średnie pojemności silnika) lub trzema mieszankami (Superbike i Hypernaked) w układzie Cap&Base.
Opona przednia
Twardsza mieszanka z wyższą zawartością krzemionki i niższą temperaturą szklenia zapewnia wysoką przyczepność w niskiej temperaturze na wilgotnej nawierzchni. Boczne warstwy miększej mieszanki zwiększają przyczepność i pewność prowadzenia w pochyleniu powyżej 35°. Ich połączenie pozwala motocykliście na korekty toru w zakręcie lub opóźnienie hamowania na wejściu w zakręt.
Dwie mieszanki w oponach tylnych do rozmiaru 190/50 ZR 17
W pełni krzemionkowa mieszanka opony tylnej szybko się rozgrzewa i zapewnia wysoką przyczepność i gładką jazdę nawet w dużym pochyleniu, także na mokrej nawierzchni. Taki dopasowany do rozmiaru opony (a co za tym idzie powierzchni styku) układ pozwala na najlepsze rozłożenie nacisku, dzięki czemu opona daje przyjemność z jazdy i wystarcza na dłużej.
Trzy mieszanki opon tylnych w rozmiarze 190/55 ZR 17 i większych
Wykorzystujący mieszankę z wyścigów Endurance, 5-strefowy układ pozwala na połączenie przyczepności w pochyleniu, nawet na mokrych nawierzchniach, ze zdolnością przenoszenia dużej mocy, pozwalającej na gwałtowne przyspieszenia nowoczesnego sportowego motocykla.

 

Charakterystyczny dla sportowych opon motocyklowych Pirelli wzór bieżnika typu FLASH™ trafił także do nowej DIABLO ROSSO™ IV. Charakterystyczne lamele o kształcie błyskawic umieszczone w środkowej części bieżnika zapewniają stabilne utrzymanie kierunku jazdy, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej trwałości. FLASH™ jest także skuteczny w odprowadzaniu wody ze środkowej części bieżnika na boki podczas jazdy na wprost.
Dodatkowe lamele różnej długości są rozłożone wokół środkowych błyskawic. Silnie wpływają one na charakterystykę opony, zapewniając właściwą elastyczność, efektywne odprowadzanie wody i równomierne ścieranie bieżnika. Jazda w głębokim pochyleniu - powyżej 35° - odbywa się zazwyczaj na suchej nawierzchni asfaltowej. Dlatego też w obszarach bieżnika będących w styku z nawierzchnią w złożeniu wykorzystano gładką powierzchnię, która dzięki dużej ilości gumy pozwala na pewne podparcie i trzymanie toru jazdy. Bieżnik DIABLO ROSSO™ IV to więc nie tylko stylistyczne nawiązanie do rodziny legendarnych opon Pirelli, ale także rozwiązanie służące najwyższym osiągom. 


Pattern

 

NAJBARDZIEJ SPORTOWA OPONA DO UŻYTKU DROGOWEGO, NIEZALEŻNIE OD WARUNKÓW

Świetna przyczepność podczas hamowania, intensywne przyspieszenia w ekstremalnych złożeniach i pełna trakcja podczas przyspieszania na wyjściu z zakrętu
Błyskawiczna i przewidywalna reakcja na ruchy kierownicą
Najlepsze osiągi - tak na suchej, jak i na mokrej drodze

Dostępne rozmiary

PRZEDNIA 17 "
110/70 ZR 17 M/C 54W TL
110/70 R 17 M/C 54H TL
120/60 ZR 17 M/C (55W) TL
120/70 ZR 17 M/C (58W) TL
TYLNA 17 "
140/70 R 17 M/C 66H TL
150/60 ZR 17 M/C 66W TL
160/60 ZR 17 M/C (69W) TL
180/55 ZR 17 M/C (73W) TL
180/60 ZR 17 M/C (75W) TL
190/50 ZR 17 M/C (73W) TL
190/55 ZR 17 M/C (75W) TL
200/55 ZR 17 M/C (78W) TL
200/60 ZR 17 M/C (80W) TL
Przeglądaj rozmiary

KONTAKT Z NAMI

Uzyskaj więcej informacji o tym produkcie

WYŚLIJ E-MAIL