DLACZEGO WARTO UŻYWAĆ OPON ZIMOWYCH 

NIE TYLKO, GDY PADA ŚNIEG

„W zasadzie, jeżdżę tylko po mieście” „W tym roku nie będzie dużo śniegu” „Jeżdżę powoli…”
To najpopularniejsze wymówki, żeby nie zakładać opon zimowych.  Niewiele osób wie, że już przy 7°C nawet najlepsze ogumienie letnie zaczyna stopniowo tracić przyczepność, a przez to zmniejsza się stabilność, skuteczność sterowania i zdolności hamowania.

1 – ZIMA BEZ ŁAŃCUCHÓW

Zamontowanie opon zimowych jesienią pozwala jeździć ze spokojnym sumieniem we wszystkich warunkach pogodowych z zachowaniem doskonałej kontroli w deszczu i śniegu bez konieczności zakładania łańcuchów w miejscach, gdzie jest to dozwolone. 

2 – SPECJALNA MIESZANKA BIEŻNIKA ZAPEWNIA BEZPIECZEŃSTWO

Opony zimowe posiadające mieszankę najnowszej generacji doskonałą do pracy w niskich temperaturach mają specjalnie zaprojektowany bieżnik, którego zadaniem jest redukowanie do minimum zjawiska aquaplaningu. 

3 – BIEŻNIK POPRAWIAJĄCY PRZYCZEPNOŚĆ NA ŚNIEGU

Specjalny wzór bieżnika, w porównaniu do opon letnich, umożliwia krótszą drogi hamowania: o 10% w deszczu w niskich temperaturach i o 20% na śniegu.

4 – PO CZYM POZNAĆ OPONY ZIMOWE

Kierowcy i specjaliści nazywają je oponami zimowymi, z angielskiego winter tyres.  Można je łatwo rozpoznać po oznaczeniu M+S (Mud and Snow – błoto i śnieg) na ścianie bocznej i symbolu trzech szczytów z charakterystycznym płatkiem śniegu.