ZALECENIA NA JESIEŃ

STAWIĆ CZOŁO ZIMNEJ POGODZIE

Rozpoczyna się sezon opon zimowych. Najlepiej przywitać jesień z odpowiednimi oponami.

1.  ODPOWIEDNIE OPONY

Należy koniecznie wymienić letnie na zimowe opony Pirelli, aby móc skutecznie utrzymać kontrolę nad pojazdem i jeździć bezpiecznie.

3.  BEZPIECZNE HAMOWANIE

Należy sprawdzić skuteczność układu hamowania, aby był zawsze sprawny.

4.  WIDOCZNOŚĆ

W okresie jesiennym należy zużyć cały płyn do spryskiwaczy i napełnić zbiornik nowym, zimowym płynem do spryskiwaczy, który  nie ulegnie zamrożeniu w przewodach kanalizacyjnych  i na szybie, zapewniając tym samym dobrą widoczność.

5. WIDZIALNOŚĆ

Kluczowa jest kontrola świateł: jesienią i w zimie mogą wystąpić problemy z widocznością, na które trzeba być zawsze przygotowanym.

6. URUCHAMIANIE SILNIKA W NISKICH TEMPERATURACH

Warto stosować specjalny zimowy olej, aby ułatwić uruchamianie silnika w mroźne dni. Zaleca się wymianę oleju przed nadejściem zimy, jeśli w lecie był stosowany olej o większej gęstości.

7. CZYSTOŚĆ POJAZDU

Środki przeciwoblodzeniowe i sól zwiększają bezpieczeństwo na zimowych drogach, ale mogą powodować korodowanie elementów pojazdów i naruszać ich strukturę. Aby zapewnić maksymalną widoczność, należy utrzymywać szybę przednią i okna w czystości oraz upewnić się, że płyn do spryskiwaczy zawiera czynnik zapobiegający zamarzaniu.