Pirelli prezentuje nowatorską linię opon zimowych: połączenie wysokich osiągów, maksymalnego bezpieczeństwa i stabilnego prowadzenia na drodze.

Opony zimowe Pirelli to owoc doświadczeń zdobytych podczas wielu lat badań i testów, których celem jest uzyskanie najbardziej zaawansowanych rozwiązań poprawiających styl jazdy każdego kierowcy, zapewniających mu całkowitą kontrolę nad pojazdem w każdych warunkach pogodowych.

Linia oferuje modele do różnych typów samochodów: miejskich, sportowych, limuzyn i SUV-ów 4x4. Została stworzona by poprawić osiągi wszystkich pojazdów i jednocześnie zaoferować wysoki poziom komfortu w czasie jazdy oraz pewność całkowitego panowania nad samochodem.

Pełna kontrola auta, krótka droga hamowania, bardzo duża odporność na ścieranie i mniejsze zapotrzebowanie na paliwo sprawiają, że opony Pirelli to najlepsze rozwiązanie dla kierowców ceniących pełne bezpieczeństwo, bez potrzeby rezygnacji z przyjemności płynącej z wysokich osiągów w każdych warunkach; na nawierzchni mokrej, pokrytej warstwą lodu lub śniegu.

Opony zimowe Pirelli to nowatorskie produkty, zaprojektowane i stworzone z wykorzystaniem najnowszych technologii i mieszanki bieżnika najnowszej generacji. Dzięki wyjątkowo dużej zawartości krzemu, doskonale radzi sobie z nawierzchniami typowymi dla zimowych warunków, zapewniając przy tym optymalne osiągi i pełną kontrolę nad pojazdem.

Charakterystyczne dla wzoru bieżnika opony zimowej są liczne żłobienia i szerokie kanały obwodowe. Żłobienia mają za zadanie poprawienie przyczepności na śniegu, a kanały jak najskuteczniejsze odprowadzanie wody na mokrych nawierzchniach, przez co zmniejszają ryzyko aquaplaningu i zapewniają zachowanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa w różnych warunkach pogodowych, nawet w tych najtrudniejszych.

Waga kontroli nad pojazdem jest zapisana w DNA Pirelli od zawsze. Dzięki pasji naszych inżynierów do innowacji i wyjątkowemu doświadczeniu w Formule 1 opony Pirelli faktycznie zmieniają jakość prowadzenia.

Technologia i badania firmy Pirelli pozwoliły przekroczyć nieosiągalną dotąd granicę panowania nad pojazdem, bo moc cieszy tylko wtedy, gdy można ją odpowiednio kontrolować

Okryj nowe możliwości prowadzenia pojazdu.

Jak zachować kontrolę nad pojazdem w zimie?

#CINTURATOWINTER

NOWATORSKA TECHNOLOGIA

ZIMOWYCH OPON TURYSTYCZNYCH​

UTRZYMANIE KONTROLI NA ŚNIEGU

Poniżej przedstawiamy kilka zaleceń techników firmy Pirelli pozwalających uzyskać najlepsze osiągi i najwyższy poziom bezpieczeństwa dzięki oponom zimowym.

STAWIĆ CZOŁO ZIMNEJ POGODZIE

Rozpoczyna się sezon opon zimowych. Najlepiej przywitać jesień z odpowiednimi oponami.

KORZYŚCI PŁYNĄCE Z TECHNOLOGII FIRMY PIRELLI

Gdy temperatura spada poniżej 7°C, zamontowanie w dobrym stanie kompletu opon zimowych, gwarantuje bezpieczeństwo i optymalną kontrolę nad pojazdem.

WYNIKI TESTÓW

Opony Pirelli zostały przetestowane

przez najlepsze magazyny motoryzacyjne.