7 ZALET W TEMPERATURZE PONIŻEJ 7°C

KORZYŚCI PŁYNĄCE Z TECHNOLOGII FIRMY PIRELLI

Gdy temperatura spada poniżej 7°C, zamontowanie w dobrym stanie kompletu opon zimowych, gwarantuje bezpieczeństwo i optymalną kontrolę nad pojazdem. Poniżej zestawiono siedem zalet technologii firmy Pirelli pojawiających się w temperaturze poniżej 7°C.

1. BEZPIECZEŃSTWO I NAJLEPSZA PRZYCZEPNOŚĆ

W niskich temperaturach opony zimowe, w porównaniu do opon letnich, zapewniają większe bezpieczeństwo na mokrej lub ośnieżonej nawierzchni drogi, a także na suchej nawierzchni, ponieważ zostały zaprojektowane do pracy w niskich temperaturach. Przyczepność opon letnich w tych temperaturach radykalnie spada, natomiast opony zimowe dzięki specjalnym mieszankom utrzymują elastyczność i optymalną przyczepność do nawierzchni.

2. OGRANICZONE ZJAWISKO AQUAPLANINGU

Specjalny wzór bieżnika opon zimowych zapewnia szybkie odprowadzanie wody, co zapobiega ryzyku powstania zjawiska aquaplaningu. Aquaplaning może wystąpić, gdy nawierzchnia drogi jest bardzo mokra lub znajdują się na niej kałuże, przez co pojazd ślizga się, gdy bieżnik nie jest w stanie szybko odprowadzić nadmiaru wody.

3. KRÓTSZA DROGA HAMOWANIA

Gdy temperatura spada poniżej 7°C, opony zimowe zapewniają krótszą drogę hamowania, niż opony letnie, o 10% na mokrych nawierzchniach w niskich temperaturach i o 20% na śniegu.

4. WYSOKIE OSIĄGI

W temperaturze poniżej 7°C opony zimowe w każdych warunkach drogowych, przy takiej samej prędkości, gwarantują lepsze osiągi niż opony letnie. Wyższa przyczepność umożliwia lepsze trzymanie się drogi, stabilność i krótszą drogę hamowania, dając ogromną przyjemność prowadzenia.

5. PRAKTYCZNE W KAŻDYCH WARUNKACH

Opony zimowe pozwalają na jazdę z całkowitą kontrolą na suchych, mokrych i zaśnieżonych drogach.

6. FAKTYCZNE OSZCZĘDNOŚCI

Wymiana opon wraz ze zmianą pory roku zapewnia, oprócz najwyższego poziomu bezpieczeństwa w każdych warunkach pogodowych, także dłuższe ich użytkowanie.

7. WOLNOŚĆ PODRÓŻOWANIA

Opony zimowe umożliwiają podróżowanie bez ograniczeń od jesieni do wiosny bez konieczności nieplanowego zatrzymywania się przy zmianie warunków pogodowych.