ZNAJOMOŚĆ OZNACZENIA OPON TO PODSTAWA DOBREGO ZAKUPU

Każda opona Pirelli odznacza się wykonaniem z najwyższej jakości materiałów oraz dostosowaniem do indywidualnych potrzeb tak klienta, jak i jego pojazdu. Dlatego też nasze produkty cieszą się niesłabnącym zaufaniem od lat. Opony Pirelli posiadają również na swojej bocznej części wiele oznaczeń, których znaczenie jest bardzo istotne przed podjęciem ostatecznej decyzji dotyczącej zakupu.
nOznaczenie opon to nic innego, jak skrócony bądź schematyczny opis jej właściwości. Znajdują się tu nie tylko informacje dotyczące jej rozmiaru czy opisu technicznego, lecz również ważne oznaczenia opon zimowych, letnich bądź wielosezonowych. Warto sugerować się tymi wskazówkami, aby dobrać model odpowiedni do posiadanego auta, najczęstszego jego wykorzystania oraz warunków atmosferycznych. W ten sposób można podwyższyć zarówno poziom bezpieczeństwa poprzez poprawę kontroli trakcji na łukach oraz skrócenie drogi hamowania, jak i komfort w czasie jazdy.
nOznaczenia opony zamieszczone na jej powierzchni informują m.in. o spełnieniu Europejskiej Normy Hałasu, Normy Bezpieczeństwa DOT (czyli Amerykańskiego Departamentu Transportu) czy homologacji ECE (Europejskiej Komisji Gospodarczej).nOprócz tego warto zwrócić uwagę np. na wskaźnik U.T.Q.G., czyli Jednorodną Klasyfikację Jakości Opon określoną przez DOT. Informuje on o osiągach i szybkości zużywania się ogumienia w aż 3 kategoriach: zużycia bieżnika, przyczepności i odporności na temperaturę.
nBardzo ważne jest, aby zwracać uwagę na oznaczenia zarówno przy oponach sezonowych, jak i całorocznych. W ten sposób można wykorzystać cały potencjał oferowany przez opony Pirelli.

Europejska Norma Emisji Hałasu

Homologacja ECE

Normy Bezpieczeństwa DOT

Oznaczenia Boczne

M+S (Błoto i Śnieg) i Symbol Płatka Śniegu

Typ Konstrukcji

T.W.I (Wskaźnik Zużycia Bieżnika)

Nazwa Marki i Produktu

U.T.Q.G. (Jednorodna Klasyfikacja Jakości Opon)