Pirelli ve Emirates Yeni Zelanda Yelken Takımı, 2017 Amerika Kupası için bir ortaklık anlaşması imzaladıklarını açıkladı. Pirelli, dünyanın önde gelen yelken yarışmasının iki kez galibi olan Emirates Yeni Zelanda takımın resmi sponsoru olacak. Yarışlar 26 Mayıs – 26 Haziran tarihleri ​​arasında Bermuda’da gerçekleşecek.

Pirelli logosu, tekne üzerinde ve dümeninde yer alacak. Lastiğin, otomobilin performansını ve kontrolünü garantilemesi gibi, tekne için de dümenin hakimiyeti sağlayan en önemli unsur oluşu metafor olarak düşünüldü.

F1 de dahil olmak üzere dünyadaki 350 motor şampiyonasına sponsor olan Pirelli, bu sportif mücadeleye katılarak yarış pisti ve yollardan sonra denizlerde de yarıştığını vurguluyor.

Emirates Yeni Zelanda Takımı’nın sponsorluğuyla, Pirelli’nin lider olduğu ve son dönemde daha da büyüttüğü prestij segmentine bir yenisini eklediklerini  belirten Pirelli CEO’su ve Genel Müdür Yardımcısı Marco Tronchetti Provera, motor sporlarının yanı sıra, markanın pazarın üst segmentindeki konumunu güçlendirmek amacında olduğunu söyledi.

Pirelli, ayrıca, Dünya Kayak Şampiyonası, Buz Hokeyi Dünya Şampiyonası, İtalya Bisiklet Turu (Giro d’Italia) gibi yarışlara da sponsorluk yapıyor. Bunlara ek olarak 20 yıldır Internazionale Milan futbol takımının sponsoru olan Pirelli, Ulusal Beyzbol Ligi’nde mücadele eden Los Angeles Dodgers ile de yeni bir sponsorluk anlaşması imzaladı.