Pirelli kısa süre önce, orijinal ekipmanlarının bir parçası olarak Avrupa’da MAN Truck & Bus’a kamyon lastiği tedarik etmeye başladı. Yıl içerisinde tedarik edilecek otobüs lastikleriyle birlikte, ürün grubu tamamlanmış olacak. Üstün kaliteli lastik üreticisi Pirelli ile dünyanın lider orta ve ağır ticari araç üreticilerinden MAN Truck & Bus arasındaki anlaşmada, ağırlıklı olarak Pirelli’nin en yeni ürün grubu :01 Serisine odaklanıldı.

Bu anlaşma, farklı hava ve yol koşullarında MAN Truck & Bus mühendisleri tarafından gerçekleştirilen bir dizi testten sonra imzalandı. Pirelli, farklı kalıp ve ebatlardaki kamyon ve otobüs lastiği için 40 yeni homologasyon elde etti. Pirelli’nin yenilikçi teknolojiler geliştirme yönündeki güçlü taahhüdünü bir kez daha ortaya koyan bu büyük başarı, aynı zamanda en yeni :01 Serisi ürün grubunun üstünlüğünü de kanıtlıyor.

Pirelli’nin 2016′nın başından itibaren MAN Truck & Bus’a tedarik etmeye başladığı ürünler:

  • H:01: Uzun mesafeler için üretilen lastik, düşük yakıt tüketimi, kilometre performansı ve emniyet sunarken, ıslak frenleme performansıyla da “sınıfının en iyisi” olma özelliğini taşıyor;
  • R:01 II: Bölgesel uygulamaya yönelik lastik, düşük sıcaklıkta bile uzun ömürlü ve dayanıklı yapısıyla ıslak veya kuru yollarda en üstün performansı sunarken, yol tutuşunu da artırıyor;
  • G:01: İnşaat uygulamaları için ideal olan lastik, yırtılmalara karşı yüksek direnç ve arazi şartlarında üstün çekiş, asfaltta ise gelişmiş kilometre performansı ve akustik konfor sunuyor;
  • MC:01: Şehir içinde kullanıma yönelik tasarlanan ve Pirelli :01 Serisinin en gelişmiş patentli teknolojisi olan lastik, üstün kilometre performansı, düşük yakıt tüketimi, konfor ve emniyet garantisi sunarken özel ihtiyaçlara da cevap veriyor.

Ürün serisindeki lastiklerin ebatları 44,5 ve 57,15 cm arasında değişiyor.

Yüksek performanslı lastikleri MAN Truck & Bus’dan onay alan Pirelli, filolar için gerçek bir iş ortağı olduğunu bir kez daha ortaya koyuyor.

“Bu işbirliği, :01 ürün grubumuzun yüksek kalitesini ve güvenilirliğini bir kez daha kanıtlamıştır,” şeklinde konuşan Pirelli Industrial Europe CEO’su Renato Zilli, sözlerine şöyle devam ediyor, “Pirelli olarak, toplam satın alma maliyetlerini önemli oranda düşürmek isteyen filo sahiplerine çözümler sunma konusunda bugüne kadar üstümüze düşeni yaptık ve yapmaya devam edeceğiz.

:01 lastiklerimizin Avrupa etiket sınıfı, her bir uygulama için birinci sınıf kalitededir. Bu, lastiklerimizin emniyetli ve CO2 salımlarının ve yuvarlanma dirençlerinin daha düşük olduğu anlamına geliyor. Pirelli’nin diğer bir ayırt edici özelliği ise, dünya çapındaki geniş şube ağıyla MAN müşterilerine nerede olurlarsa olsunlar beklentilerini karşılayan üstün kaliteli lastik hizmetleri sunabilmesidir.”