Premium lastik segmenti lideri Pirelli’nin lastik satış noktalarına yönelik düzenlediği ürün tanıtım toplantıları devam ediyor. Geçtiğimiz yıl toplam 10 ilde 400’ün üzerinde sektör temsilcisinin katılımı ile gerçekleşen toplantılar, 2016 yılında da devam ediyor. Pirelli’nin performans ve premium lastik hedeflerinin vurgulandığı toplantılarda yeni ürün ve kampanyalar da satış noktalarına anlatıldı.

Pirelli, 2015 yılı Eylül ayında başlattığı ürün toplantılarına 2016 yılında da hız kesmeden devam ediyor.

İstanbul, Ankara ve İzmir bölgelerindeki satış noktalarının yetkililerinin katıldığı toplantı şampiyonların fabrikası Pirelli İzmit Fabrikası’nda gerçekleştirildi.

Yaz lastikleriyle ilgili teknik bilgiler, doğru lastik seçimi, Avrupa ve Türkiye’deki yaz lastiği regülasyonları ve doğru lastik kullanımının yararları ile yeni ürün ve kampanyaların aktarıldığı toplantıya 64 sektör temsilcisi katıldı.

Toplantılar sektör temsilcilerinin oto, hafif ticari, kamyon, otobüs ve 2011 yılından bu yana Pirelli’nin  tedarikçisi olduğu Formula 1 lastiklerinin üretildiği Pirelli Fabrikası’sı ziyareti ile son buldu.