Türk Pirelli Endüstri Direktörü Hakan Yalnız’dan üniversite öğrencilerine öneriler:

Uluslararası öğrenci değişim programı kuruluşu AIESEC tarafından, Kocaeli Üniversitesi’nde düzenlenen Kariyer 2014 seminerinde konuşan Türk Pirelli Endüstri Direktörü Hakan Yalnız, öğrencilere önemli mesajlar verdi. Üniversite öğrenimi sırasında çok çalışmaları gerektiğini belirten Yalnız “İstediğiniz kadar başarılı olun, kendinizi  ve bilginizi doğru düzgün ifade edemediğiniz taktirde başarılı olamazsınız. Yabancı sermayeli bir firmada çalışmanız halinde de yabancı dilin önemi karşınıza çıkacak. İletişiminizi direkt kendiniz kurmalı ve neler yapacağınızı istediğiniz gibi ifade edebilmeniz lazım” dedi.

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre  Merkezi’nde, uluslararası öğrenci değişim programı kuruluşu AIESEC tarafından organize edilen, Kariyer 2014 seminerindeki konuşmasında Pirelli ve kendi kariyeriyle ilgili olarak da bilgi verdi; Pirelli grubuna 1995 yılında katıldığını söyleyen Türk Pirelli Endüstri Direktörü Hakan Yalnız, aldığı görevleri  ve kariyeri süresince başarılı olmasında etkili olan konularla ilgili bilgiler verdi.  Pirelli grubunda Türk Pirelli’nin yerini ve işleyişini, üç fabrikayla üretim yapıldığını ve dünyanın her yerine ihracat gerçekleştirdiklerini söyleyen Hakan Yalnız, “En önemlisi ise dünyada 2 milyar kişinin takip ettiği, motorsporlarının en önemli  organizasyonlarından biri olan Formula 1’e üretim yapan tek lastik fabrikasıyız ve bunun gururunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu. Öğrencilere, öğrenimleri sırasnda planlı ve programlı haraket etmelerini, kendilerine hedef belirlemelerini ve sonrasında çok çalışmalarını tavsiye eden Hakan Yalnız, “İstediğiniz kadar başarılı olun kendinizi ve bilginizi doğru ve düzgün ifade edemediğiniz zaman gerçek anlamda başarılı olamazsınız. Bir de yabancı sermayeli bir şirkette çalışıyorsanız, yabancı dil şart. İletişiminizi direkt kendiniz kurmalı ve yapmak istediklerinizi en doğru şekilde ifade edebilmeniz gerekli. Ben yüksek öğrenim alan herkesin İngilizce’yi mutlaka iyi bilmesi gerektiğine inanıyorum. Rekabet ortamında ikinci yabancı dil de mutlaka olmalı” dedi.

Konuşmasının ardından Türk Pirelli Endüstri Direktörü Hakan Yalnız’a Tema Vakfı’na katkılarından dolayı bir de plaket verildi.