Kocaeli Sanayi Odası ve üyelerinin Gölcük’te yaptırdığı Dumlupınar İlköğretim Okul ’una Pirelli tedarikçileri destek verdi. Okulun derslikleri Kocaeli Sanayi Odası üye kuruluşlar tarafından yaptırılırken, Pirelli’nin tedarikçi firmaları da 30 öğrencilik derslik yapılması için destek verdi.

Açılışını, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’ün yaptığı Dumlupınar İlköğretim Okulu’nun derslikleri,  Kocaeli Sanayi Odası ve üye kuruluşlar tarafından yaptırılırken, Pirelli tedarikçi firmaları da bu organizasyona destek verdi.  Toplam 6000m2’lik alana sahip İlköğretim okulunda 900 öğrenci kapasitesine sahip 34 adet derslik yer alıyor. Bu dönemde ise 160 ilkokul öğrencisinin eğitim alması planlanıyor. Okulda ayrıca, 300 kişilik konferans salonu, kütüphane, laboratuvar ve müzik salonu da mevcut.

100 bin TL destek ile dersliğin yapılmasına katkıda bulunan Pirelli’nin terakçileri ise şu şekilde; Akar Makina, Bortes Metal, Eso Erdemtaş, Gürtaş Metal, Genesis Elektronik, Hermetal Makine, KLS İnşaat, Kömürcü Makine, Mirasis İnşaat, Özmetal Makine, Savaş Demirtaş Mühendislik, Tekmak Makine, Tema Teknik Makine, Teknik İstif Makine, Utku İnşaat ve Yıldırım Konteyner.