Sadece endüstri alanında köklü bir geçmişe sahip olmakla kalmayan Pirelli,  aynı zamanda moda alanında da etkin bir isim olmaya devam ediyor. 1877 yılında İtalya’nın Milano şehrinde başlayan lastik üretimi dışında lastikten esinlenerek moda dünyasına yönelik ürünler de tasarlayan Pirelli,  Diego Dolcini imzalı yeni ayakkabı modellerimi tanıttı.

Dünyanın önde gelen lastik üreticilerinden Pirelli, tasarımlarıyla moda dünyasında da ses getirmeyi başarıyor. Sadece lastik teknolojisiyle otomotiv sektörünün en gözde markalarından biri olmakla kalmayan Pirelli, tanıtımını gerçekleştirdiği ayakkabılarla moda dünyasının da nabzını tutuyor. Pirelli Takvimi’nin neden olduğu etkiden hareketle yola çıkan Pirelli, 1987 yılında ilk kez tüketiciyle buluşturduğu P Zero isimli lastik modeli için 2002 yılından bu yana moda tasarımları da hayata geçiriyor.

Daha önceki yıllarda P Zero Acqua isimli bir bot, P Zero Aria isimli bir mont ve geçtiğimiz sezon da Super B baskılı 20.000 adet tişört gibi ürünler tasarlayıp satışa sunmuştu. Pirelli’nin bugüne kadar moda dünyasına kazandırdığı ürünler arasında ayrıca çanta, kayak takımı ve sürat botu gibi ürünler de yer alıyor. Pirelli son olarak ayakkabı tasarımcısı Diego Dolcini imzasını taşıyan kapalı bot ve stiletto ayakkabılarını tanıtarak dikkatleri üzerine çekti.

X� -i���o�; line-height:115%’>

Yüksek performans denildiğinde ilk akla gelen lastik olan P Zero ailesi P Zero Corsa, P Zero Trofeo, P Zero ve PZero Silver olmak üzere dört farklı desenden oluşuyor. 18 ile 20 inç arasında jant ölçüleriyle yol kullanımı için tasarlanan P Zero Corsa gerektiğinde pist kullanımlarını da desteklerken, Aston Martin, BMW, Ferrari, Lamborghini, Maserati, McLaren, Mercedes-AMG ve Porsche gibi dünyanın önde gelen süper spor otomobil üreticileri tarafından orijinal ekipman olarak tercih ediliyor. Pirelli’nin motorsporları tecrübesinin bir yansıması olarak üretilen P Zero Trofeo ise tamamen zorlu pist koşulları için 17 ile 20 arasında jant ölçüleriyle üretiliyor ve yol koşullarında kullanılabiliyor. Extreme süper spor otomobiller için 17 ile 21 inç arasında jant ölçüleriyle 130 farklı ölçüde üretilen P Zero ise, ürün gamının amiral gemisi niteliğinde. Formula 1’den elde etiği bilgi birikimi ve deneyimi yol lastiklerine aktaran Pirelli’nin kısa bir süre önce tanıttığı P Zero Silver ise 11 farklı ölçü 19 ile 20 inç arasında jant ölçüleriyle üretiliyor.

Pirelli’nin “ Yeşil Performans” adını verdiği Cinturato ailesi ise performans ve sürüş keyfinden ödün vermeden çevre dostu özellikler sergilemesiyle öne çıkıyor. Ürün gamının en çok tercih edilen modeli olan Cinturato P7; başta Audi, BMW, Mercedes, Mini, Volkswagen olmak üzere birçok üretici tarafından orijinal ekipman olarak tercih edilirken, run-flat dahil 16 ile 18 inç arasında jant ölçüleriyle üretiliyor. Cinturato P7 ağırlıklı olarak orta ve üst sınıf otomobillere uygun bir yapı ortaya koyarken, ailenin bir başka üyesi olan Cinturato P1 ise 14 ile 16 inç arasındaki jant alternatifleriyle daha çok küçük ve orta sınıf araçlara hitap ediyor.

Dünyanın ilk çevreci ve yüksek performanslı arazi aracı lastiği olarak öne çıkan Scorpion Verde 16 ile 20 inç arasındaki jant alternatifleriyle yeni nesil SUV ve Crossover modellerine hitap ediyor. Pirelli Scorpion Verde; Audi, Mercedes, Volkswagen, Volvo, Porsche ve Land Rover başta olmak üzere birçok marka tarafından orijinal ekipman olarak tercih ediliyor.