Otomotiv sektörüne yönelik en önemli fuarlardan biri olan ve bu yıl 82. kez kapılarını açan Cenevre otomobil Fuarı’nda Pirelli premium teknolojiyle dikkat çekiyor. Fuarın en gözde modellerinden Ferrari Berlinetta F12,  Aston Martin Zagato ve Bentley Continental GT gibi otomobillerde dikkat çeken Pirelli P Zero ile otomobillerin büyük bölümünde standart ekipman olarak sunulan Cinturato ve Scorpion serileri, Pirelli’nin tüm dünyada en hızlı büyüyen segment olan premium segmentteki gücünü ortaya koyuyor.

Pirelli, yüksek performansta P Zero, yeşil performansta Cinturato ve SUV’lerde Scorpion Verde olmak üzere üç farklı serisi ile premium segmentteki gücüne güç katmaya devam ediyor. Aston Martin’den Lamborghini’ye, Mercedes, Masareti, Porsche ve BMW’den Volkswagen’e kadar farklı sınıflardan 180 kadar yeni otomobilin sergilendiği Cenevre Otomobil Fuarı’nda öne çıkan P Zero, Cinturato ve Scorpion Verde, Pirelli’nin premium segment liderlik stratejisini ortaya koyuyor. Bünyesinde barındırdığı yüksek teknolojiyle sürdürülebilirlik, güvenlik ve konfor konularında sunduğu çözümlerle öne çıkan Pirelli premium segmentte liderliği hedefliyor.

Yüksek performans denildiğinde ilk akla gelen lastik olan P Zero ailesi P Zero Corsa, P Zero Trofeo, P Zero ve PZero Silver olmak üzere dört farklı desenden oluşuyor. 18 ile 20 inç arasında jant ölçüleriyle yol kullanımı için tasarlanan P Zero Corsa gerektiğinde pist kullanımlarını da desteklerken, Aston Martin, BMW, Ferrari, Lamborghini, Maserati, McLaren, Mercedes-AMG ve Porsche gibi dünyanın önde gelen süper spor otomobil üreticileri tarafından orijinal ekipman olarak tercih ediliyor. Pirelli’nin motorsporları tecrübesinin bir yansıması olarak üretilen P Zero Trofeo ise tamamen zorlu pist koşulları için 17 ile 20 arasında jant ölçüleriyle üretiliyor ve yol koşullarında kullanılabiliyor. Extreme süper spor otomobiller için 17 ile 21 inç arasında jant ölçüleriyle 130 farklı ölçüde üretilen P Zero ise, ürün gamının amiral gemisi niteliğinde. Formula 1’den elde etiği bilgi birikimi ve deneyimi yol lastiklerine aktaran Pirelli’nin kısa bir süre önce tanıttığı P Zero Silver ise 11 farklı ölçü 19 ile 20 inç arasında jant ölçüleriyle üretiliyor.

Pirelli’nin “ Yeşil Performans” adını verdiği Cinturato ailesi ise performans ve sürüş keyfinden ödün vermeden çevre dostu özellikler sergilemesiyle öne çıkıyor. Ürün gamının en çok tercih edilen modeli olan Cinturato P7; başta Audi, BMW, Mercedes, Mini, Volkswagen olmak üzere birçok üretici tarafından orijinal ekipman olarak tercih edilirken, run-flat dahil 16 ile 18 inç arasında jant ölçüleriyle üretiliyor. Cinturato P7 ağırlıklı olarak orta ve üst sınıf otomobillere uygun bir yapı ortaya koyarken, ailenin bir başka üyesi olan Cinturato P1 ise 14 ile 16 inç arasındaki jant alternatifleriyle daha çok küçük ve orta sınıf araçlara hitap ediyor.

Dünyanın ilk çevreci ve yüksek performanslı arazi aracı lastiği olarak öne çıkan Scorpion Verde 16 ile 20 inç arasındaki jant alternatifleriyle yeni nesil SUV ve Crossover modellerine hitap ediyor. Pirelli Scorpion Verde; Audi, Mercedes, Volkswagen, Volvo, Porsche ve Land Rover başta olmak üzere birçok marka tarafından orijinal ekipman olarak tercih ediliyor.