Společnost Pirelli se rozhodla provést řadu testů pneumatik s cílem ověřit správnou rovnováhu výkonů mezi nízkou spotřebou paliva a bezpečností. Pneumatiky H : 01 Energy ( rozměr 315/80 R 22.5 ) a ST : 01 Neverending Energy ( rozměr 385/65 R 22.5 ) byly srovnávány s předchozími produktovými řadami a s pneumatikami konkurence ( 1 ) . Testy spotřeby paliva byly provedeny na  trati Nardo,  12,6 kilometrovém okruhu, který umožňuje, aby vozidla udržovaĺa konstantní rychlost a zajišťuje dobrou opakovatelnost testu. Ten byl prováděn s dvěma tahači Iveco Stralis 500 s návěsy Schmitz a celkem 460 ujetými km pro každý typ pneumatiky. V polovině testu byly, pneumatiky přesunuty z jednoho vozu do druhého a palivové nádrže byly zváženy. Vozidla cestovala s plným zatížením (40 tun) při konstantní rychlosti 100 km / h , aby se simulovaly a zintenzivnily standardní podmínky použití a  zvýšila spotřeba paliva. Elektronický senzor Cyber ​​Fleet monitoroval teplotu a tlak v pneumatikách v reálném čase. Pneumatiky Pirelli potvrdily svůj vynikající výkon a ve srovnání s předchozími pneumatikami ( H88 a ST : 01 ) , ukázaly lepší úsporu paliva ve výši 3,5 % ( kolem 2200 eur ročně pro každé vozidlo) .

S cílem posoudit výkonnost na mokru, byly provedeny testy v prosinci na trati ve Vizzole, na mokrém a kluzkém asfaltu na 30 pneumatikách ( šest pro každou značku ) s vnější teplotou kolem 5 ° Celsia . Stralis 500 truck ( bez přívěsu ), byl naložen se 70 % maximální povolené hmotnosti a byl vybaven směrovými předními pneumatikami ( standardní konfigurace na trhu ). Vůz byl řízen na mokré trati v rychlosti na přibližně 60 km / h  před provedením zatěžkávacího testu brzd. Rychlost při zpomalování vozidla byla mezi 50 km / h a 20 km / h , což eliminuje jakékoliv pochybnosti dané systémem ABS a nezapočítává brzdnou dráhu . Pneumatiky Pirelli se osvědčily jako nejlepší ve své třídě : brzdná dráha je o 4,9 m kratší než průměrná brzdná dráha pneumatik konkurence.

(1)  Bridgestone: Ecopia H-Steer001 / Ecopia H-Drive001 / R109 Ecopia; Continental: HSL2+ ECO-PLUS / HDL2+ ECO-PLUS / HTL2 ECOPLUS; Goodyear: LHS II+ Marathon / LHD II+ Marathon / LHT II+ Marathon; Michelin: XZ Energy Savergreen / XD Energy Savergreen / XT Energy Savergreen