Firma Pirelli si užila solidní návrat do mistrovství světa v rally (WRC) v Monte Carlu, které se konalo ve dnech 14. až 19.ledna .

Italská firma byla výhradním dodavatelem pro WRC v letech 2008-2010 a také WRC Academy až do roku 2012 .

Výsledky Rallye Monte Carlo vždy velmi závisí na volbě pneumatik v každé fázi soutěže. Letos byly vozovky v rozmezí od suchého asfaltu přes rozbředlý až těžký sníh. Piloti měli k dispozici pneumatiky SOTTOZERO ™ , které jsou dodávány ve dvou verzích – s hřeby a  bez hřebů, v nejměkčí dostupné sloučenině ( RK9 ).

Vrcholem víkendu byl pozoruhodný čas, v celkovém pořadí třetího nejrychlejšího švýcarského řidiče Oliviera Burriho s vozem Super 2000 na SS3. Lorenzo Bertelli získal při svém debutu v Rallye Monte Carlo druhou pozici ve třídě WRC2, zatímco Max Rendina vyhrál kategorii Production. Celkem Pirelli dosáhlo osmi vítězství ze 14 etap, které byly k vidění a desetí nejlepších časů, aniž by muselo mít auto ve třídě WRC.

Italská společnost podpořila pět pilotů v kategorii WRC2 : bývalého mistra Evropy Armina Kremera , řeckého řidiče Jourdana Serderidise , francouzského jezdce Juliena Maurina , Itala Lorenza Bertelliho, Maxe Rendina a dva piloty ve třídě RC2 :švýcarského vícemistra Oliviera Burriho a francouzského jezdce Matthieu Margaillana .

Další závod mistrovství světa v rally bude Rally Švédska od 5.  do 8. února, a bude zde poprvé použita nová pneumatika Ice SOTTOZERO ™