Rosneft , Oil TechnoPirelli podepsali memorandum o porozumění s ohledem na společné výzkumné a vývojové aktivity v oblasti syntetické pryže Styren-butadien-rubber ( SBR ) vArménii. Materiál přívětivý k životnímu prostředí se používá při výrobě “zelených pneumatik “, což přispívá k vyšší účinnosti paliva a přilnavosti za mokra i za sucha.

Podle podmínek memoranda bude Rosneft hlavním investorem v provozu SBR v Arménii a Oil Techno místním partnerem. Pirelli bude spolupracovat s Rosneft ve výzkumných a vývojových aktivitách vedoucích k rozvoji SBR a má zájem o vstup do dodavatelské smlouvy o dlouhodobé koupi vyráběného SBR .

Šéf ruského Pirelli, Aimone di Savoia řekl : ” Toto memorandum pomáhá vyvinout nový zdroj syntetického kaučuku a je dalším znamením našeho závazku a víry v Rusko a ruský trh. Je také výsledkem našich rostoucích vazeb s Rosneftem, jedním z našich klíčových partnerů v regionu. ”

Igor Sechin, prezident Rosneftu a předseda správní rady prohlásil: “Realizace projektu bude podporovat revitalizaci gumárenského průmyslu v Arménii a přispěje k posílení ekonomiky a průmyslových kapacit Arménie tak, aby mohla konkurovat na světovém trhu. Kromě toho je tato zpráva příkladem posílení vztahů mezi Arménií a Ruskem v návaznosti na ratifikace obchodních dohod” .