Vzhledem k tomu, že se zimní sezóna již blíží, je třeba připravit vozidla včas a poskytnout našim koncovým zákazníkům správné rady o tom, jak se efektivně vypořádat se sněhem, ledem a nízkými teplotami.

V případě těžkých nákladních vozidel (nákladní automobily a autobusy) se zimní ustanovení pro pneumatiky, jakož i definice zimních pneumatik, významně liší mezi vnitrostátními právními předpisy EU, M + S označení je často považováno za dostatečné pro použití v zimních podmínkách. Nicméně, na evropské úrovni, EHK OSN č. 117, bude prováděna prostřednictvím nařízení (ES) 661/2009 a vyžaduje i pro zimní nákladní pneumatiky minimální úroveň trakce. V případě, že pneumatika splňuje kritéria, může být označena novým symbolem sněhové vločky se třemi špičkami. Pirelli zimní nákladní pneumatiky V: 01. jsou již označeny symbolem v souladu s nařízením EU. Vylepšené hluboké lamely a optimalizovaný dezén bloku / vzor drážek poskytuje vynikající “snow-on-snow” přilnavost, zaručující redukci brzdné dráhy a maximální trakci. Pneumatiky FW: 01 (na přední nápravu) a TW: 01 (na zadní nápravu) byly navrženy oddělením výzkumu a vývoje Pirelli tak, aby poskytovaly maximální výkon a bezpečnost na středních a dlouhých vzdálenostech, na mokrých a zasněžených cestách nebo na zledovatělém povrchu a při teplotách pod 4 ° Celsia. Ve srovnání s jejich předchůdci mohou nabídnout: o 20% nižší spotřebu, o 30% větší protektorování, 20% lepší trakci na sněhu a o 10% větší přilnavost za mokra.

Pneumatika FW: 01 byla vyvinuta pomocí Pirelli patentu (RSR – otočené žebro ramene), který zaručuje rovnoměrné opotřebení a proto vynikající spotřebu. Dezén TW: 01  je určen pro sběr a zachycení vysokého množství sněhu s cílem zajistit optimální “snow-on-snow” přilnavost, a tím udržet zadní kola a celý vůz pevně na silnici.

Kromě 22,5 “, jsou pneumatiky FW: 01 a TW: 01 k dispozici také ve velikostech 215/75 R 17,5″ 225/75 R 17.5 “a 235/75 R 17.5.