Od příštího roku se Pirelli vrací do mistrovství světa v rallye (WRC). Pirelli je výhradním dodavatelem této rally již od roku 1973, naposledy byla naše značka oficiálním výhradním dodavatelem pro všechny týmy v letech 2008 – 2010. Firma z Milána také sponzoruje schéma Star Driver a WRC Academy s cílem pomoci nové generaci začínajících závodníků dostat se až na vrchol tohoto sportu.

Pirelli se nyní vrací společně s dalšími třemi výrobci pneumatik, vybranými FIA jako dodavateli pro mistrovství světa v rallye 2014.

Společnost Pirelli je známá pro své dlouhé a významné zapojení do rally, a to jak výhradní dodavatel, tak spolu s dalšími výrobci a v současné době se zabývá několika národními rally šampionáty. Společnost založená v Miláně si dosud na konto připsala 180 výher v mistrovství světa v rallye.

Sportovní ředitel Pirelli Paul Hembery, radí: “Pro výrobce pneumatik, je rally fantastická výzva, protože pneumatiky jsou testovány na každém povrchu vozovky a za obrovsky velké škály klimatických podmínek. Rally je extrémní sport, kde pneumatiky mohou udělat obrovský rozdíl “.

Pirelli nadále vyvíjí a testuje své rally pneumatiky, vylepšuje své nejnovější produkty, P Zero ™ na asfalt a Scorpion na štěrk. Tyto pneumatiky šetrné k životnímu prostředí byly přizpůsobeny pozdějším předpisům WRC, zatímco si zachovávají dokonalou rovnováhu mezi výkonem a opotřebením.

Zahajovací akce mistrovství světa v rallye pro rok 2014 se koná v Monte Carlu od 14. do 19. ledna 2014.