Organizátoři GP2 Series obnovili dlouhodobou dohodu s výhradním dodavatelem pneumatik Pirelli, jak pro GP2, tak pro GP3. Následník Formule 1 má úzké vazby s výrobcem z Milána od roku 2010, kdy byla představena série GP3. Následující rok se společnost Pirelli také stala jediným dodavatelem GP2 Series a během posledních třech sezón pomáhá začínajícím řidičům připravit se na další krok: FORMULI 1.

Generální ředitel GP2 a GP3 Series Bruno Michelk tomu řekl: “Jsem velmi šťastný, že jsme obnovili smlouvu s Pirelli pro nadcházející období. Náš vztah, který začal, když jsme spustili GP3 v roce 2010, byl vždy silný a zdravý. Bylo poté přirozené, že jsme si je vybrali i pro GP2 Series, protože se stali výhradním dodavatelem Formule 1 a naší filozofií je vždy vybrat stejného dodavatele pneumatik jako Formule 1. V posledních třech sezónách toto partnerství poskytuje jedny z nejlepších závodů v naší historii. Je skvělé pracovat s Pirelli: jsou velmi reaktivní a rozumějí tomu, co má být zlepšeno, ke zvýšení konkurence v našich kategoriích. ”

Ředitel Pirelli Motorsport Paul Hembery: “GP2 a GP3 umožňují řidičům naučit se, jak se vypořádat s důležitými otázkami, jako například hospodaření s pneumatikami na některém ze světově nejvíce náročných a slavných závodních okruhů. Konkurenční výhoda v obou šampionátech je patrná po celou sezónu s rekordním počtem různých vítězů závodů. Není pochyb o tom, že GP2 a GP3 budou i nadále tvořit nedílný krok jakékoliv závodní kariéry a těšíme se na další spolupráci s některými ze světově nejslibnějších jezdců v následujících letech. “