Pirelli Regatta 2013 se konala na Prvního máje v nádherném prostředí Santa Margherita Ligure. Letošní závod se musel vypořádat s nepřízní počasí, která nutila stáhnout plachty o den dříve, ale vzrušení pokračovalo i nadále.

Čtyřiačtyřicátý ročník poháru Carlo Negri, pořádali jako obvykle v zálivu Tigullioitalský Yacht Club a Pirelli ve spolupráci se Santa Margherita Ligure Sailing Club, a byl poctěn přítomností některých skutečných guru plachtění, jakými jsou : Mauro Pelaschier, Tommaso Chieffi, Francesco De Angelis, Torben Grael a Bruno Peyol.

Technologie poslední generace katamaránů Extreme 40 předpovídaly vynikající zábavu díky zkušenostem některých velkých námořníků, kteří se podíleli na historii tohoto sportu.

Vítězství v 2013 připadlo Francescovi Contemu na lodi Giochelottu. “Pro průmyslníka je investice do kultury a sportu zásadní. To znamená také investice do lidí. Ve zdravých hodnotách. To je plachtění, a to nás může naučit, abychom se stali mistry získávání zkušeností po dlouhou dobu.” Těmito slovy se předseda Pirelli, Marco Tronchetti Provera, snažil zdůraznit skutečnou hodnotu této události.