Lamborghini se rozhodlo oslavit své 50. výročí spolupráce s Pirelli. Nadace Pirelli byla dne 7. května dějištěm tiskové konference, na které výrobce z Casa di Sant’Agata Bolognese odstartoval své výročí oslav v Miláně. Hangár Bicocca pak hostil večeři u příležitosti zahájení turné 350 Lamborghini, které přijely z celého světa za účelem 1.200 km dlouhé jízdy na italském území a chtěly se podílet na nejpamátnější rally Lamborghini všech dob.

Spojení Pirelli a Lamborghini sahá do roku 1963, což byl rok, ve kterém Ferruccio Lamborghini požádal společnost z Bicoccy o dodávání pneumatik pro vůbec první vozidlo tohoto výrobce automobilů – 350 GTV. Pirelli Cinturato HS (High Speed​​) byly pneumatiky speciálně navrženy pro zvládnutíí vysokých rychlostí superaut, která se poprvé objevila v šedesátých letech. V roce 1966 Lamborghini Miura, které bylo osazeno novými Cinturato HS pneumatikami označenými CN72, přešlo na klidnější a pohodlnější dezén a tyto pneumatiky byly vybrány jako originální vybavení pro všechny následující modely Lamborghini, včetně Espada v roce 1968. O několik let později, to bylo opět Lamborghini Miura, které požádalo o revidovanou řadu 70 nízkoprofilových pneumatik (tj. s nízkým poměrem stran) s cílem zlepšit jízdní stabilitu. Zavedení nového Cinturata CN73 vydláždilo cestu pro Pirelli P7, zvolené Lamborghini v roce 1971 jako originální vybavení pro nový Countach, superauto, které vládlo celým sedmdesátým létům.

V roce 1988, při výročí výroby Countach, představila u příležitosti 25. výročí společnost jedno z prvních superaut vybaveno novými Pirelli P Zero ™. V letech 1986 a 1988, Lamborghini produkovalo LM002 SUV, pro které vytvořila společnost Pirelli řadu Pirelli Scorpion. Rok 1990 viděl příchod Lamborghini Diabla, kterých se vyrobilo jen 3000 a všechny byly vybaveny Pirelli P Zero ™, zatímco na přelomu století dominovalo Murciélago (2002) a Gallardo (2003) s jejich obutím P Zero Rosso ™. A bylo to opět Lamborghini Gallardo, které rovněž zahájilo používání Pirelli Winter Sottozero ™ II v roce 2008.

V roce 2013 nový Aventador LP 700-4 Roadster používá zakázkové P Zero pneumatiky, zatímco pro Veneno, auto snů vytvořené na oslavu 50. výročí Lamborghini, byly vytvořeny speciální pneumatiky Pirelli, které nesou výrazné červené logo inspirované P Zero ™ FORMULA ONE pneumatikami.