Lancia 037 obutá pneumatikami Pirelli zvítězila v historickém rally Sanremo. Třicet let po jeho posledním vítězství v hlavním městě květinové riviéry se kultovní sportovní vůz vrátil na nejvyšší stupínek pódia s Massimo Pedrettim a vítězí v tomto kole historického FIA Mistrovství Evropy v rally. Pódium bylo doplněno dalšími dvěma vozidly s pneumatikami Pirelli: Lanciou Stratos řízenou bývalým jezdcem F1 Erikem Comasem a Porschem 911 s Matteem Mustim za volantem.

I když bylo Sanremo druhé kolo historického FIA Mistrovství Evropy v rally, Pirelli vyhrálo i první závod. Dvojnásobný mistr světa v rallye Carlos Sainz, který získal oba své tituly s pneumatikami Pirelli, vyhrál otevírací závod ve Španělsku za volantem Porsche 911. Výsledek dává Pirelli náskok v obou FIA Mistrovstvích Evropy, v rally historických vozidel s Pedrettim a v italské historické Rally Championship s Mustim. Obě vozidla byla vybavena Pirelli P7 Corsa Classic pneumatikami, kombinace skupiny B retro designu a state-of-the-art technologií.

P7 Corsa Classic znamená, že i ovladatelnost silných soutěžních vozů může být bezpečná a pod plnou kontrolou. Tato pneumatika je k dispozici v původní velikosti s jedním vzorkem a třemi různými sloučeninami určenými pro suché, vlhké a mokré podmínky. V San Remu za mlhy, dešťě a kluzkého povrchu dělala pneumatika Pirelli rozdíl díky směsi W5 pro vlhké podmínky.