Pirelli je opět partnerem Citroën Racing s cílem identifikovat a podpořit nadějné mladé řidiče. Závody Rally de Portugal odstartovaly Citroën Top Driver sérii, která poskytne těmto řidičům šanci předvést své dovednosti na největších fázích světové rallye, za rozumnou cenu. Vytvořeno ve spolupráci s Pirelli, Abu Dhabi a kompletně v souladu s předpisy pro WRC 3, které se stanou součástí mistrovství světa v roce 2013, je tato rallye určena jako odrazový můstek k horním vrstvách rallye a pro ty nejlepší řidiče, k vrstvám úplně nejvyšším.

Za účelem řešení obtížných závodních podmínek v Portugalsku (jeden z nejtěžších ze šesti plánovaných závodů) Pirelli  dodala pneumatiky Scorpion K 159/70-15 ve střední (K4) a tvrdé (K2) verzi. Navrženy inženýry Pirelli v Miláně, jsou Scorpion K vyráběny v továrně Izmit v Turecku a poskytují vysokou úroveň odolnosti při potřebě překonávání polních cest a skalnatého terénu bez kompromisů na rychlost.

Citroën Top Driver série nabízí čtyři závody na štěrku a dva na asfaltu. Vítězi bude nabídnuta možnost zúčastnit se šesti rallye WRC 2 šampionátu v roce 2014, zatímco jeho vůz bude připraven nejlepším týmem. Další kolo Citroën Top Driver série je Rally d’Italia a bude se konat na Sardinii dne 22. a 23.června.