Pirelli,technologický partner a výhradní dodavatel pneumatik pro McLaren, vyvinula zakázkovou asymetrickou verzi pneumatiky PZero Corsa pro nejnovější superauto z Wokingu.Asymetrická pneumatika P Zero Corsa ™ pro novinku McLaren P1 má tyto rozměry: 245/35ZR19 vpředu a 315/30ZR20 vzadu.

Inženýři Pirelli vyvinuli inovativní řešení pneumatiky, které je schopné zaručit maximální stabilitu a ovladatelnost automobilu, který dosahuje maximální rychlost 360 km/h. Technici Pirelli se při vývoji pneumatik, které budou vyhovovat superautu s výkonem 960 koňských sil, zaměřiIi na tři klíčové oblasti:

Profil přední pneumatiky, který je asymetrický, a to z důvodu optimalizace aerodynamického přítlaku. Asymetrický dezén umožňuje zachování dostatečné tuhosti pneumatiky i v okamžiku, kdy je vystavena různémů rozložení zatížení. Tato speciální asymetrická pneumatika PZero Corsa zajišťuje vynikající kontakt s povrchem i při zatáčení a brzdění, harmonicky spolupracuje s jedním z nejmodejnějších systémů tlumičů na světě.

Konstrukce zadní pneumatiky – aby pneumatika při zrychlení a zatáčení zvládala velké boční tlaky až do 2G, technici Pirelli vytvořili dezén patky zadní pneumatiky, který je rovněž asymetrický. Nový P1 zvládá zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhé tři sekundy, což vyžaduje schopnost čistého přenosu kroutivé síly z motoru. V Pirelli tento úkol zvládli díky navržení dvou odlišných dezénů předních a zadních pneumatik.

Práce realizované na konstrukci pneumatiky přirozeně ovlivnily i směsi. Tyto nyní dosahují provozní teploty mnohem rychleji a zaručují tak vysoký stupeň přilnavosti a zdůrazňují rychlou reakci na změnu směru. Asymetrické pneumatiky PZero Corsa pro P1 využívají inovativní směs, která využívá moderní polymery, které spolu s novými procesy míchání zdokonalují stabilitu a odolnost vůči tlaku.

K vývoji pneumatik, které doplňují vlastnosti P1, posloužily zkušenosti, které získali ve Formuli 1 a všech dalších motoristických aktivitách, ale zároveň využili počítačové simulace, které kopírují všechny provozní podmínky a tlaky, kterým jsou pneumatiky vystaveny.