Tři unikátní modely již byly prodány – každý za 3 miliony EUR. Lamborghini si vybralo 83. ženevský autosalon k představení svého nového superauta schopného dosáhnout 100 km/h za 2,8 sekundy a maximální rychlosti 335 kilometrů za hodinu.

Exkluzivní vozidlo jako nové Veneno si žádalo být vybaveno pneumatikami Pirelli na míru. Exkluzivní kola, přední 20 “a zadní 21″, jsou vybaveny superměkkými P Zero ™ s červeným pruhem původně z Formule 1, aby zdůraznily svůj vzth se závodním světem: červené pneumatiky Pirelli značí superměkké pneumatiky v roce 2013 na okruhu Formule 1 ™ .

Veneno byl vytvořen k oslavě 50. výročí Lamborghini a nabízí perfektní vyváženost mezi aerodynamikou a stabilitou při zatáčení. Opravdu, vozidlo zaručuje požitek z jízdy a pocit skutečného závodního prototypu, ale je plně schválen pro silniční provoz. Výstup mocného 6,5-litrového motoru V12 byl zvýšen na 552 kW/750 hp díky zvýšenému sání, optimalizované tepelné účinnosti, mírně vyšším otáčkám a dalšími sníženími v protitlaku výfukových plynů. Manuální převodovka ISR, stálý pohon všech čtyř kol a zavěšení byly všechny speciálně navrženy tak, aby splňovaly požadavky Venena. Podvozek je vyrobena výhradně z uhlíkových vláken. U pneumatik pro tyto zvláštní superauta je nutný pečlivý vývoj s cílem zajistit lepší reakci na zátěž a napětí způsobené značnými silami / točivým momentem při jízdě. Akcelerace bylo dosaženo pomocí běhounu pocházejícího z Formule 1. Kromě toho, nejnovější generace kevlaru vyztužuje pás a udržuje deformaci pod kontrolou, což umožňuje pneumatice aby odolala všem silám, které vznikají v důsledku otáčení kol vysokou rychlostí. Rozměry pneumatik u Venena jsou 255/30ZR20 a 355/25ZR21