LaFerrari, poslední novinka od výrobce z Maranella, která disponuje systém KERS, podvozkem z uhlíkových vláken a téměř tisíci koni, přenásí výkon a technologii  FORMULE 1 ™ z okruhu na silnici. Na základě svých zkušeností jako jediného dodavatele závodního šampionátu, Pirelli vyvinula na zakázku pneumatiku pro LaFerrari, která obsahuje komponenty pocházející z Formule 1 ™, ale v mnohem širším provozním spektru.

Jedním z letošních nejvíce dychtivě očekávaných vozidel bude nové Ferrari vybaveno exkluzivním asymetrickým P Zero Corsa ™ (265/30/19 vpředu a 345/30/20 vzadu). Inženýři z Pirelli pracovali na tom, aby pneumatika poskytla maximální možnou kontaktní plochu za všech podmínek použití. Pomocí specifických aplikovaných přistupů při vývoji, Pirelli, získalo významné snížení nedotáčivosti vozidla, zlepšení při nájezdu do zatáčky a přilnavosti při jízdě.

Tyto výhody jsou navíc rozšířeny ultra-nízkým profilem oblasti ramen pneumatiky, které poskytují zvýšenoý přítlak v zatáčkách a další citlivé ovládání. Jednou z hlavních oblastí, na které se vývoj P Zero ™ na míru pro LaFerrari zaměřil, je asymetrická struktura předních a zadních pneumatik, jejíž cílem bude kompenzovat značné síly působící na  vozidleo, které disponuje zrychlením z 0 na 200 km/h za 7,3 sekundy.

Společnost Pirelli se snažila získat optimální synergii pneumatiky a jejího zavěšení pomocí proměnlivé tuhosti vnitřního a vnějšího ramena asi o 5%: to zajišťuje lepší přilnavost za všech podmínek a nekolísající výkonnost. Dokonce i směs asymetrického P Zero ™ Corsa byla optimalizována  speciálně pro nové LaFerrari. Inženýři v Pirelli pracovali na procesu míchání směsi  a využili nejnovější generace polymerů schopných zajistit jak lepší stabilitu, tak větší odolnost proti mechanickému namáhání.