Kalendář Pirelli na rok 2012 si dnes na vernisáži prohlédli zástupci světového tisku, zahraniční hosté a sběratelé v “Armory”, vojenské památce z 19. století v New Yorku.

39. vydání ‘Cal™’ je dílem Maria Sorrentiho, prvního italského fotografa v historii kalendáře, který se stal kultem. Mario Sorrentti, Ital narozený v Neapoli, který se usadil v New Yorku, si vybral ostrov Korsika a jeho drsnou krajinu k vytvoření svého díla pod názvem ‘Mdloba’: extáze zachycené na fotografiích.

“Intenzivní vztah mezi fotografem a jeho Múzou je podstatou vytvoření silného estetického dialogu, který vede k sublimaci přírodní krásy. Při tvorbě “Cal™” jsem se přiblížil k subjektům z mých fotografií tím, že jsem vytvořil jednoduchý, intimní a reálný vztah, který umožnil, abych si vyvolal snímky s čistotou. V díle “Mdloba” jsem postavil těla do přímého kontaktu s přírodou, která se k nim chová, jakoby šlo o její prodloužení, v sadě snímků, kde jsou skály, země, kmeny stromů, nebe a moře všechny změněny do pozadí pro postavy”, říká Mario Sorrenti, umělec, jehož sláva byla postavena na jeho mimořádné schopnosti focení aktů.

25 snímků “Kalendáře Pirelli 2012”, osmnáct černobílých a sedm barevných, jsou uvedeny v dobře propracovaném, plátnem potaženém albu, tedy ve formátu, který nikdy předtím nebyl použit.

Kalendář 2012 představuje 12 protagonistů, devět modelek a tři herečky. Tyto modelky jsou Brazilka IsabeliFontana (Cal 2003 od Bruce Webera, 2005 od Patricka Demarcheliera, 2009 od Petera Bearda a 2011 od Karla Lagerfelda), Ruska Natasha Poly (Pirelli Cal 2011 od Karla Lagerfelda), Holanďanka Saskia de Brauw a Lara Stone (Cal 2009 od Petera Bearda a 2011 od Karla Lagerfelda), Američanky Joan Small a Guinevere Van Seenus (2006 Cal od Merta a Marcuse), Polka Malgosia (2009 Cal od Petera Bearda), Litevka Edita Vilkeviciute, Britka Kate Moss (1994 od Herbe Rittse a 2006 od Merta a Marcuse). Herečkami jsou Ukrajinka Milla Jovovich(Cal1998 od Bruce Webera), Italka Margareth Madè a Japonka Rinko Kikuchi.

Kalendar Pirelli 2012