Světoznámý italský výrobce Pirelli přichází na trh s úplně novým typem pneumatiky. Pneumatika Pirelli Cinturato je vyrobena z originální inovační směsi, jejíž složení a dezény zajišťují až o 4 % nižší spotřebu paliva, výrazně snižují emise oxidu uhličitého a významně zlepšují jízdní vlastnosti vozidel. Směs dezénu pneumatiky byla posílena vyšším obsahem siliky, která zvyšuje průměrnou životnost o 30 %. Zároveň se zvýšila též přilnavost pneumatiky k vozovce. Navíc pneumatika neobsahuje aromatické oleje způsobující znečištění životního prostředí a respektuje tak nové nařízení EU, které by mělo vejít v platnost v roce 2010.

Dezén pneumatiky je řešen tak, že umožňuje při zatáčení lepší přilnavost za všech podmínek a zaručuje vynikající ovládání na mokrém povrchu vozovky, především při brzdění. Na mokrém povrchu je dráha pro zastavení vozidla redukována o 11 % a rovněž na suchém povrchu je brzdná dráha významně zkrácena. Navíc dezén poskytuje zdokonalený akustický komfort díky snížení úrovně hluku pneumatiky uvnitř i vně vozidla.

„Pneumatika Cinturato v sobě obsahuje vše, co od špičkové pneumatiky požadujeme – šetrnost k životnímu prostředí, technologickou vyspělost zaručující úspornost provozu a především maximální bezpečnost,” uvedl Zdeněk Vacl, marketingový manažer Pirelli Tyre Czech. „Můžeme říci, že historie se opakuje: Cinturato se nepochybně stane dnes tím, co její předchůdkyně v padesátých letech – symbolem příjemného prožitku z cestování a synonymem bezpečnosti jízdy,” dodal Zdeněk Vacl.

Konfigurace pneumatiky byla kompletně předělána od bočnic po dezén, aby vytvářela dokonalou rovnováhu mezi valivým odporem, kilometrovým výkonem a bezpečností. Nové pneumatiky řady Pirelli Cincurato, které byly navrženy a vyvinuty vlastními laboratořemi Skupiny Pirelli, jsou dostupné v dezénech P4 a P6 a obsahují symboly ECOIMPACT na bočnicích. Díky technologickým inovacím, velmi příznivým ekologickým stadardům a optimálním jízdním vlastnostem bude pneumatika Cinturato použita jako standardní obutí u nejoblíbenějších modelů vozů mnoha předních výrobců, jakými jsou Fiat, Mercedes, Peugeot, Volkswagen a Seat.

Historie radiální pneumatiky Cinturato začala počátkem 50. let, kdy Itálie  investovala do výroby automobilů pro širokou veřejnost. Tato pneumatika spustila na trhu opravdovou revoluci, neboť její inovační struktura byla pevnější než doposud tradiční pláště a nabídla do té doby neznámý výkon, především v přilnavosti k vozovce, a tím i výrazně vyšší bezpečnost jízdy. Manuel Fangio použil Cinturato při vítězství v závodech formule 1 a byla také využívána jako obutí nejlepších automobilů, které jezdily na běžných vozovkách. Úspěch byl nebývalý, pneumatika se prodávala ve 137 zemích světa. Počátkem      70. let byla představena další inovace: Kovový kord byl zabudován do kostry pneumatiky, což následně vedlo k vytvoření radiální pneumatiky s ocelovým kordem. Pirelli Cinturato, pneumatika, která poznamenala historii světového automobilového průmyslu, je po třiceti letech zpět na trhu se zdokonalenou technologií a její výrobce si od ní slibuje mnohé.

Další informace naleznete na internetových stránkách www.pirelli.com.

Pro další informace kontaktujte:

Ing. Zdeněk Vacl
marketingový manažer Pirelli Tyre Czech
tel.: +420 296 804 404
e-mail: zdenek.vacl@pirelli.com