Opona Pirelli Angel GT, która wyznaczyła całkiem nowe standardy dla opon sportowo-turystycznych, została właśnie wyróżniona tytułem „Opony roku” przez prestiżowy brytyjski magazyn „Motorcycle News”.

Tytuł najlepszej opony, w przeciwieństwie do nagród dla najlepszych motocykli w poszczególnych segmentach rynku, przyznawany jest tylko w jednej, ogólnej kategorii – to czyni wyróżnienie tej sportowo-turystycznej opony jeszcze bardziej imponującym.

Dziennikarz i tester magazynu „Motorcycle News”, Michael Neeves wyjaśnił – Pirelli Angel GT okazała się wszechstronną oponą sportowo-turystyczną, idealną dla wszystkich typów motocykli. Zachowuje się, jak opona sportowa, świetnie sprawdzi się w sportowym motocyklu na torze, a przy tym jest trwała, stabilna i doskonała pod względem przyczepności na mokrej nawierzchni.

Jim Worland, Product & Marketing Manager Pirelli UK skomentował – To ważne wyróżnienie branży w istocie wieńczy fantastyczny rok dla opony Angel GT. Po raz pierwszy pokazana światu na pokładzie lotniskowca we Włoszech, natychmiast wywołała wstrząs. Jednak z dala od tego blichtru i przepychu, opona zebrała wiele pochwał ze strony sieci dealerskiej, prasy i, co najważniejsze, użytkowników. Wysokie parametry przyczepności i prowadzenia oraz pierwsze miejsce w analizie porównawczej przebiegów w ośrodku badawczym Motorrad dowodzą, że ta opona naprawdę imponuje – jestem przekonany, że te czynniki ugruntowały pozycję lidera w rankingu.

Nowa opona, która zadebiutowała w kwietniu, natychmiast stała się hitem – jej zaletą jest wszechstronność będąca połączeniem wiodącego w swojej klasie przebiegu, wysokiego poczucia bezpieczeństwa na mokrej nawierzchni i sportowego DNA Pirelli – czynników składowych wyróżnienia przyznanego przez „Motorcycle News”.

Wcześniej w tym roku autorytatywne, niezależne centrum testów Motorrad w Niemczech przyznało Pirelli Angel GT certyfikat najwyższego przebiegu w segmencie opon sportowo-turystycznych. Oponę porównano z takimi modelami, jak Michelin Pilot Road 3, Dunlop Sportmax Roadsmart II Bridgestone Battlax BT 023, Continental Road Attack2 i Metzeler Roadtec Z8 Interact M/O.

Opona Angel GT została zaprezentowana światowym mediom na pokładzie największego lotniskowca w Europie i została poddana obszernym testom na torze Nardo w południowych Włoszech. Wiele osób podczas testów było pod wrażeniem jej natychmiastowej przyczepności i osiągów, zwłaszcza że mowa o wyjątkowo żywotnym modelu z segmentu opon sportowo-turystycznych. Oba atrybuty są powodem, dla którego opona otrzymała oznaczenie Gran Turismo.

Intensywnie promowana przez cały sezon 2013, podczas Mistrzostw Świata eni FIM Superbike i zawodów MCE British Superbike, jako idealna opona drogowa, na której można dojechać na wyścig, Angel GT została także mianowana najlepszą w swojej klasie przez Moto Journal, Moto Magazine, PS Das Sport i Motorrad Magazin.