Pirelli představuje značku Formula, která se na trhu objeví v nejprodávanějších velikostech a dokončí řadu nákladních produktů a služeb Pirelli pro řízení vozových parků těžkých vozidel

Formula, určena pro střední / dlouhé vzdálenosti dopravy, je celoroční a je k dispozici pro evropské a turecké trhy v šesti velikostech a dvou průměrech ráfku (17,5 a 22,5 cm) pro celkem třináct výrobků.

Přesněji řečeno, Formula Steer má čtyři rovné obvodové drážky zaručují přesnost řízení, ovládání a bezpečnost i při náročných jízdních podmínkách. Hluboké lamely na okrajích každého žebra pomáhají, aby se zabránilo nerovnoměrnému opotřebení po celou dobu životnosti pneumatiky. Optimalizovaným dezénem lamel a geometrie se zajistilo snížení brzdné dráhy a lepší boční přilnavost. Formula Drive pro hnací nápravy nabízí vysoký výkon za všech podmínek: směrový dezén zajišťuje lepší manipulaci za mokra, snižuje hlučnost a optimalizuje přilnavost za všech podmínek. A nakonec Formula Trailer, která udržuje účinnost na zadní části vozidla. Tato pneumatika má čtyři cik-cak obvodové drážky, vylepšený brzdný výkon a to i na mokrém povrchu. Masivní žebra zajišťují vynikající odolnost proti silnému bočnímu namáhání.