• Slovenská Republika
  • Zmeniť štát

CAR WORLD


Ak teplota klesne pod 7 °C, je obutie sady zimných pneumatík jediný spôsob, akým možno optimalizovať bezpečnosť. Nižšie je uvedené 7 výhod pneumatík Pirelli pri teplote do 7 °C:
BEZPEČNOSŤ
Ak je vonkajšia teplota nižšia ako 7 °C, na mokrom alebo suchom povrchu a na snehu, zimné pneumatiky sú bezpečnejšie ako letné pneumatiky, pretože boli špeciálne vyvinuté tak, aby vyhovovali týmto podmienkam.
BEZPEČNOSŤ
ZNÍŽENIE RIZIKA AQUAPLANINGU
Zimné pneumatiky majú špeciálny dezén, ktorý je schopný rozptýliť veľké množstvo vody, a tým efektívne znížiť riziko vzniku aquaplaningu. K aquaplaningu môže dôjsť na veľmi mokrej vozovke alebo v kalužiach vody, takže ak dezén pneumatiky nie je schopný vodu dostatočne rýchlo odvádzať, vozidlo "pláva".
ZNÍŽENIE RIZIKA AQUAPLANINGU
ZNÍŽENIE BRZDNEJ DRÁHY
V porovnaní s letnými pneumatikami znižujú zimné pneumatiky brzdnú dráhu o 10% na mokrej vozovke pri nízkych teplotách, a o 20% na snehu.
ZNÍŽENIE BRZDNEJ DRÁHY
VÝKON
Pri rovnakej rýchlosti a teplote pod 7 ° C poskytujú zimné pneumatiky lepší výkon a udržujú pohodlie pri jazde. Ak to podmienky dovolia, umožňujú jazdu pri vyšších priemerných rýchlostiach, dokonca aj v porovnaní s vozidlami vybavenými snehovými reťazami, ktoré podľa zákona nesmú prekročiť 50 km/h.
VÝKON
PRAKTICKOSŤ
Pri obutí na začiatku sezóny umožňujú jazdu na suchej, vlhkej, mokrej alebo zasneženej vozovke s rovnakou mobilitou. Podľa zákona sú ekvivalentné použitiu snehových reťazí, ktorými už netreba zbytočne zaberať batožinový priestor.
PRAKTICKOSŤ
ÚSPORY
Na konci sezóny znamená striedavé používanie letných pneumatík so zimnými nielen maximálnu bezpečnosť za všetkých podmienok, ale aj zvýšenie počtu kilometrov najazdených s pneumatikami.
ÚSPORY
VOĽNOSŤ
Zimné pneumatiky zabezpečujú maximálnu mobilitu od jesene do jari bez vplyvu nepredvídateľných zmien počasia.
VOĽNOSŤ

RAD PNEUMATÍK