• Slovenská Republika
  • Zmeniť štát

CAR WORLD


NIELEN KEĎ SNEŽÍ

"Predsa jazdím len po meste", "Tento rok nebude veľmi snežiť". "Jazdím pomaly" ...
To sú najčastejšie výhovorky, prečo neprezuť na zimné pneumatiky. Veľmi málo ľudí vie, že pri teplote do 7 °C strácajú aj tie najlepšie letné pneumatiky postupne svoje jazdné schopnosti, čím je ohrozená stabilita a brzdný výkon.

Zimné pneumatiky by mali byť obuté na jeseň a zaistiť spoľahlivú jazdu za všetkých poveternostných podmienok bez nutnosti vybavenia snehovými reťazami. Sú vyrobené zo špeciálnych zmesí, ktoré sú ideálne pre použitie pri nízkych teplotách, a majú špeciálny dezén, ktorý pomáha znižovať riziko vzniku aquaplaningu. Tým je zaistená trakcia a bezpečnosť, a to aj na snehu, a umožnená značne kratšia brzdná dráha: o 10% kratšia v daždi pri nízkych teplotách, a o 20% kratšia na snehu, v porovnaní s letnými pneumatikami.

Talianski vodiči a vývojári ich nazývajú "termálne pneumatiky" alebo "snehové pneumatiky". V angličtine sú to jednoducho "zimné pneumatiky". Sú ľahko rozoznateľné začiatočnými písmenami M + S (Mud & Snow) a symbolom hory so snehovou vločkou na bočnici pneumatiky.

 
WHY WINTER TYRES

RAD PNEUMATÍK