• Slovenská Republika
  • Zmeniť štát

CAR WORLD


1987
Séria P ZERO™, vytvorená k vybaveniu legendárnych automobilov Ferrari F40 z roku 1987, bola vždy spájaná s najprestížnejšími svetovými super športovým vozmi. Na prvú pneumatiku P ZERO™, vyvinutú technikmi Pirelli, bola kladená extrémna úloha čoby cestnej pneumatiky, pretože model F40 o výkone 478 HP nie je obmedzený elektronickým riadením trakcie a stability.

Nezabudnuteľný Michele Alboreto, jazdec formuly 1 vo Ferrari medzi rokmi 1984 a 1988, oprávnene povedal, že k vozidlu F40 "sa treba správať s rešpektom".
P ZERO™ 1987
1994
V roku 1994 debutoval systém P ZERO™ na inovatívnom modeli Ferrari F355 a vynikal tým, že na dve nápravy boli obuté pneumatiky s rôznymi dezénmi: smerové vpredu a asymetrické vzadu. Týmto spôsobom boli optimalizované smerové schopnosti prednej nápravy a trakčná sila zadnej nápravy, čo ponúklo to najlepšie v športovej jazde.
P ZERO™ SYSTEM 1994
2000
Rok 2000 priniesol P ZERO ROSSO™: produkt, ktorý ponúka vynikajúce ovládanie, pohodlie a bezpečnosť aj na mokrej vozovke. Vzhľadom k svojim vlastnostiam bol vybraný ako originálne vybavenie najprestížnejšími výrobcami motorov pre ich najsilnejšie modely "Premium".
P ZERO ROSSO™ 2000
2002
P ZERO NERO™ bola predstavená v roku 2002 a je ideálnou voľbou aj pre tých najextrémnejších tunerov. Je k dispozícii v širokej škále veľkostí a vyniká agresívnym dezénom: jej charakteristické stredová rebrá jej prepožičiavajú atraktívny vzhľad a zaručujú vynikajúcu ovládateľnosť a výkon i za mokra.
P ZERO NERO™ 2002
2003
Rok 2003 bol rokom, kedy bol prvýkrát predstavený systém P ZERO™ CORSA: evolúcia v koncepcii "smerové vpredu" - "asymetrické vzadu", začatá v roku 1994. Tento rad ponúka nové významné pokrokové trendy, ktoré z nej robia ideálny produkt pre extrémne super športové vozidlá. Hoci sa jedná o cestné pneumatiky, majú vlastnosti, pre ktoré sa ich výkonnosť stále viac podobá sortimentu pre motoristické športy.
P ZERO™ CORSA SYSTEM
2007
V roku 2007 bola predstavená nová séria P ZERO™, ktorá reaguje na stále vyšší výkon najnovších super športových a luxusných vozidiel. Zmesi boli zdokonalené a boli predstavené nové hybridné materiály, ktoré sú schopné znížiť dynamické deformácie pneumatiky, aj keď je vystavená najvyšším silám pri limitnej jazde. Medzi ďalšie výhody patrí lepšia životnosť pneumatiky a nižšia hlučnosť.
P ZERO™ 2007
2010
Najaktuálnejší vývojový trend v roku 2010 tvorí P ZERO™ CORSA SYSTEM: špičkový cestný rad Pirelli. Zvýšenie výkonu - a stále dokonalejšie elektronické zariadenia pre dynamické riadenie vozidla - zaviedlo Pirelli v reakcii na požiadavky výrobcov motorov pre vývoji inovatívnych riešení. Jedná sa o rad vysoko výkonných pneumatík bez akýchkoľvek kompromisov.
P ZERO™ CORSA SYSTEM

RAD PNEUMATÍK